Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Afşin Meslek Yüksekokulu (MYO), Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenmesine rağmen yüzde 100 doluluk oranına ulaştı.

2023-2024 eğitim öğretim döneminde 34 yaş üstü kadın, depremzede, okul birincisi, şehit ve gazi yakını için tanınan ek kontenjanlarla birlikte Afşin Meslek Yüksekokulu’na 366 öğrenci yerleşti.

11 ili etkileyen 6 Şubat'taki depremlerden etkilen Afşin'de yeni akademik yıl için üniversitedeki hazırlıklar büyük ölçüde tamamlandı.

Afşin MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nurettin Koca,  Afşin’in 6 Şubat'ta yaşanan depremlerden olumsuz etkilendiğini söyledi.

myo (3)

100 oranında doluluğa ulaşan üniversitelerinin bu yıl depreme rağmen tercih edilmesinin kendilerini memnun ettiğini belirten Dr. Öğr. Üyesi Nurettin Koca, “2023 Şubat döneminde çok acı bir olay yaşadık. İnşallah böyle bir acı olayı tekrar yaşanmaz ve son olur. Bir an önce şehrimiz o eski güzelliğine, sosyal hayatın devam ettiği dönemlere gelir. Bu vesileyle de tekrardan bölgemize, insanımıza geçmiş olsun diyorum. Kalanlara sağlık, ölenlere de rahmet diliyorum. 2023-2024 eğitim öğretim dönemimiz inşallah 2 Ekim itibariyle başlayacak.  ÖSYM tarafından sınav yapıldı ve bölümlerimize yerleştirmeler yapıldı. Beklentilerimizin üzerinde tüm bölümlerimiz doldu. Bu dönem yüzde 100’ün üzerinde bir doluluk oranı var. Afşin Meslek Yüksekokulu'nda bulunan 6 bölümümüze toplamda 366 öğrenci yerleşti. İlk dönem biraz zor olsa da inşallah ikinci dönemde öğrencilerimizle tamamen yüz yüze ö eğitim öğretimimize başlamayı planlıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Afşin Meslek Yüksekokulu'nda bulundan tüm bölümlerde depremzede adaylar ve 35 yaş üzeri kadınlar için tanınan ek kontenjanlarla birlikte yüzde 100’ün üzerinde bir doluluk oranına ulaştıklarını ifade eden Koca, şunları söyledi:

Büyükşehir İtfaiyesi’ne Miniklerden Sürpriz Ziyaret Büyükşehir İtfaiyesi’ne Miniklerden Sürpriz Ziyaret

“Ek kontenjanlarla birlikte Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü 52, Bilgisayar Programcılığı Bölümü 78,  Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Bölümü 52, İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Bölümü 92, Kimya Teknolojisi Bölümü 40 ve Madencilik Teknolojisi Bölümü 46 öğrenci yerleşti. İkinci sınıf öğrencilerimizle birlikte toplamda Afşin Meslek Yüksekokulu'nda okuyan 660 öğrencimiz mevcut.”