“Kurum olarak öğrenci ve velileri eğitim-öğretim noktasında bilinçlendirme çabasındayız”
 
Afşin Milli Eğitim Müdürü Nusret Karataş,7-11 Nisan tarihleri arasında 1.Kültür Etkinlikleri adı altında bir dizi etkinliğin düzenleneceğini belirtti.
 
Afşin Milli Eğitim Müdürlüğü ile Eshab-ı Kehf Kitap Kırtasiyenin organize edeceği 1.Kültür Etkinlikleri 7-11 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek.
 
6 Nisan günü Kitap Okuma yarışmasıyla başlayacak olan etkinlik, 8 Nisan günü Afşin TEAŞ İstiklal İlköğretim Okulunda tiyatro, yine aynı yerde Hacivat Karagöz gösterisi, düzenlenecek. 9 Nisan günü Yazar Mustafa Armağan seminer verecek. 11 Nisan günü ise Yazar Yusuf Özkan Özburun seminer verecek. 7-10 Nisan tarihleri arasında Afşin Belediye Düğün Salonunda kitap fuarı açılacak.
 
Konu hakkında açıklama yapan Afşin Milli Eğitim Müdürü Nusret Karataş, “Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğretmenlerimizi, öğrenci ve velilerimizi eğitim- öğretim noktasında daha da bilinçlendirmek ve daha başarılı hale getirmek için kurum olarak üzerimize ne düşüyor bunun sorgulaması içerisindeyiz. Bu sorgulama sonucunda bu tür etkinliklerin Afşin için bir eksiklik olduğunu ve bu eksiklikleri gidermek için ilçemizde 7,8,9,10 ve 11 Nisan’da toplam beş gün bir kitap fuarı düzenlemeyi düşünüyoruz. Kitap fuarına değişik kitapevleri stantlarına kitaplarını koyacaklar ve kendi kitaplarını sergileyecekler. Bu bağlamda öğrencilerimize de kitap okuma ve kitap alma alışkanlığını kazandırmak içinde 1,2 ve 3. sınıf öğrencilerimize 3 bin adet kumbara dağıtacağız ve fuar tarihine kadar babalarından, annelerinden veya akrabalarından aldıkları harçlıkları kumbaraya atacaklar ve fuara gelecekler. Kumbaralarının içinde ne kadar paraları varsa az çok demeden mutlaka kumbaralarıyla gelen öğrencilerimize bir kitap hediye edeceğiz.” şeklinde konuştu.