NTV Televizyonunda Buse Yıldırım’ın hazırlayıp sunduğu Yeşil Ekran programında Afşin Lavanta Uygulama alanında inşa edilen arı evinde üretilen lavanta balı tanıtıldı.

Bir kişiyi tabancayla yaralaması kameraya yansıyan zanlı tutuklandı Bir kişiyi tabancayla yaralaması kameraya yansıyan zanlı tutuklandı

Afşin Lavanta bahçeleri arı evinde yapılan çekimlerde Hacettepe Üniversitesi Arı ve Arı Ürünleri Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Aslı Özkırım, Afşin Belediyesi’nin girişimleriyle üretilen Lavanta Balını anlattı.

Programda Afşin Belediyesi’nin bilimle çalışmak istediğini söyleyen Hacettepe Üniversitesi Arı ve Arı Ürünleri Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Aslı Özkırım; “Hacettepe Üniversitesinde 25 yıldır arıcılık üzerine çalışıyoruz. Afşin’e benim yolum düşmedi Afşin Belediyesi bizi buldu. Çünkü bu işi bilimiyle yapmak istediklerini söylediler. Bu da bizim için çok önemli. Bilimi üretmek kadar hayata geçirmenin de en güzel örneğidir Afşin Arı Evi! İlklerin imzasıdır... Emeklerin karşılık bulması ise en büyük keyif. Hacettepe Üniversitesi Afşin Arı Evi projesiyle gurur duyuyor! Bilime olan inancınız için teşekkürler Afşin Belediyesi... Neden her ilde, her ilçede olmasın. Biz varız, siz de var mısınız?” dedi.

Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven de, “NTV'nin doğa dostu programı "Yeşil Ekran"ın bu haftaki konuğu Afşin oldu. Buse Yıldırım tarafından hazırlanan program bizleri çok memnun etti. NTV ekranlarında emeklerimizin karşılığını görmek, doğaya insana dair bir şeyler yapabilmek yaşadığımız en güzel duygular arasında. Başta sahsım olmak üzere tüm Afşin Belediyesi çalışanları olarak gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için gayretle çalışıyoruz” dedi.

Kaynak: DENİZ DOĞAN