Afşin Kent Konseyi ikinci toplantısını Afşin Belediye Parkı içerisinde bulunan Kent Konseyi binasında yaptı. Yapılan bu toplantıda Kent Konseyi Genel Sekreterliğine oy birliğiyle İsmail Canpolat seçildi.
 
Geçtiğimiz aylarda kurulan Afşin Kent Konseyi ikinci toplantısı yapıladı. Kent Konseyi Binası’nda gerçekleştirilen toplantıda Kent Konseyi ve Çalışma sistemi, genel sekreter seçimi, çalışma meclislerin önergelerinin incelenmesi, logo ve slogan yarışması, konseyin web sitesinin hazırlanması gibi bir çok konu konuşuldu.
 
Toplantının açılış konuşmasını yapan Afşin Kent Konseyi Başkanı Mevlüt Taşkale, “Kent Konseyini 19 Şubat 2011 yılında kurduk, ancak bir takım aksaklılıklardan dolayı toplantılarımızı biraz geciktirdik. Bu gecikmelerimizin sebebi en başta bir yerimizin bulunmamamsıydı ama sağ olsun Belediye Başkanımız bize bir yer tahsis etti. Afşin Belediye Parkı içinde bulunan hizmet binasını bize tahsis etti. Artık burası Afşinlilerin yeri, sık sık burada bir araya geleciğiz.
Önümüzde 12 Haziran Genel Seçimleri bulunmakta ve çeşitli siyasi partilerden Afşinli adaylarımız var. Adaylarımızı kent konseyi şahsına hepsine başarılar diliyorum. İnşallah hayırlısı olur” dedi.
 
Kent Konseyi Başkanı Mevlüt Taşkale’nin konuşması ardından Kent Konseyi Genel Sekreterinin seçimine geçildi. Genel Sekreterliğe oy birliğiyle İsmail Canpolat seçildi.
 
Dilek ve temenni kısmında konuşma yapan Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, “Önümüzdeki günlerde inşallah Eshab-ı Kehf maketinin MİNATÜRK’e yerleştirmesi çalışmaları sürüyor. Eshab-ı Kehf Derneği Başkanı Avukat Doğan Kıraç, MİNATÜRK Müdürüyle görüştü. İnşallah maketimiz yapıldığında buradan bir heyet ile yerleştirmek için gideceğiz. Beklide birkaç otobüs dolusu hemşerimiz ile gidebiliriz.
Gönüllü faaliyetler konusunda çok heyecanlı bir toplumuz ama devam ettirme noktasında disiplinsiziz. Kent Konseyimizin böyle bir kadersizliğe uğraması bizi çok üzer. İnşallah kent konseyi Afşin’i temsil noktasında bütün kurumların önüne geçer. Olması gerekende budur. Nihayet her kurumu ve birimi temsil eden insanlarımız bir araya geldi. Eshab-ı Kehf konusu beni çok heyecanlandırıyordu birde bu Kent Konseyi çok heyecanlandırıyor.” dedi.
 
Öte yandan bir sonraki toplantının tarihinin 27 Nisan Çarşamba günü saat 18.00’da yapılmasına karar verildi.