Afşin İlçe Müftü Vekili Mehmet Aygün, okulların tatil olmasıyla birlikte Afşin merkez köy ve kasabalarında bulunan 110 camide 5 bin 500 öğrencinin kuran kurslarından faydalandığını kaydetti.
 
Afşin İlçe Müftülüğü, Afşin Merkez köy ve kasabalarında bulunan 110 camide kuran kursu açtı. Bu kurslardan toplam 5 bin 500 öğrenci eğitim gördü.
 
Eğitim gören öğrencilerin içerisinde seçilen 28 kursiyer bugün Afşin İlçe Müftülüğü’nde sınav düzenledi. Sınavda birinci olana 200 TL, ikinci olana 100 TL ve üçüncü olana 50 TL para ödülü verildi. Yarışmanın birincisi Büşra Yapıcı, ikinci Berfe Nur Özdemir ve üçüncü Cabir Güneş oldu.
 
Konu hakkında açıklama yapan Afşin İlçe Müftü Vekili Mehmet Aygün, “Bu dönemki yaz kurslarında arkadaşlarla beraber çalıştık ve verimli bir dönem geçirdiğimize inanıyorum. Toplamda 110 camimizde yaz kurslarında devam edildi, bu camilerimizde toplamda 5 bin 500 öğrencimiz Kur’an-ı Kerim  ve din bilgisi alnında eğitim gördüler. Biz daha çok dini bilgiler üzerinde durduk ve bu konularda yarıştırdık arkadaşlarımızı. İki aylık bir süreç sonunda gördük ki arkadaşlarımız ellerinden gelenleri yaptılar. İnşallah bu verim gelecek sene üzerinde kat kat koyarak artacaktır.”dedi