Afşin’e yapılacak olan Hükümet Konağı’nın inşaatı hızlı bir şekilde devam ediyor. İnşaatın bir ay içerisinde bitirilmesi planlanıyor.
 
Afşin Hükümet Konağı ihalesi, Kahramanmaraş İl Özel İdaresi tarafından 1 Şubat 2010 Pazartesi günü yapılmış, 30 Nisan 2010 tarihinde de ilk çalışmalar başlamıştı.
Yeni bina, Afşin Adliyesi’nin üst tarafında bulunan 8000 metrekarelik alana kurulacak ve yaklaşık 6000 metre karelik alana sahip olacak. Yeni yapılacak olan hükümet konağında Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Nüfus Müdürlüğü, Mal Müdürlüğü, Tapu Kadastro Müdürlüğü, Yeşil Kart Bürosu, Emniyet Müdürlüğü, gibi kurumlar yer alacak.
Yeni yapılacak olan hükümet konağının mimarisi, tarihi ve otantik, özellikleri ortaya çıkartan, Selçuklu mimarisinin izlenimini veren ve bazı birimlerinde de ilçemizde yer alan Eshab-ı Kehf Külliyesi’nin ribat bölümünü andıran özelikler taşıyacak. Tabi iç donanımı modern bir yapı olacak, fakat dış donanımı da tarihi, otantik özelliklerimizi yansıtan nitelikte olacak.
 
Konu hakkında bilgi veren Afşin Kaymakamı Faik Arıcan, “Afşin’e yeni bir hükümet konağı yaptırma mücadelemiz 2009 yılında başladı. Özlemle beklediğimiz Hükümet Konağımız, bir yıllık çalışma ve gayretlerimiz sonucu başta Sayın Valimiz olmak üzere, il genel meclis üyelerimizin gayretiyle ihale aşamasından kısa süre sonra yer teslimi yapıldı.Yetkili firmada şuanda inşaatı tamamlamak üzere tahmin ediyorum 1 ay içerisinde inşaat tamamlanır. Bizde 3 ay sonra yeni binamıza taşınırız.” açıklamasında bulundu.