Afşin Fen Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılında pansiyonuna erkek öğrenci kabulüne başladı. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Okul Müdürü Cuma Kılınç, “Eğitim ordumuz artık daha güçlü” dedi.

Bir aile sıcaklığı ile öğrencileri misafir ettiklerini belirten Kılınç, “Velilerimizin emaneti çocuklarını kendi çocuğumuz bilerek onları geleceğe en iyi şekilde hazırlamaya çalışıyoruz. Ailelerinden uzakta olan gençlerimizi milli ve manevi değerlerle donatıp okulumuzdan mezun ederek vatanın dört bucağına millet hizmetine yolluyoruz. Deneyimli kadromuzla okulumuzda eğitim öğretim gün boyu devam ediyor. Gerek etüt saatlerimizle gerek belletici öğretmen rehberlik ve soru çözüm etkinlikleri ile her an öğrencilerimizin yanında olmaya özen gösteriyoruz. Her zaman belirttiğim şeyi bir kere daha tekrarlamak istiyorum: Biz kocaman bir aileyiz. Uzun zamandır ailemizi daha da güçlendirmek için bulunduğumuz girişimler nihayet sonuçlandı. Artık okulumuz pansiyonunda erkek öğrencilerimiz de misafir edeceğiz. İlçemize eğitim camiamıza hayırlı olsun” dedi.

Sınıf Geçmede Yeni Düzenleme: Türkçe Ortalaması 70 Olmayan Geçemeyecek Sınıf Geçmede Yeni Düzenleme: Türkçe Ortalaması 70 Olmayan Geçemeyecek

Destek verenlere teşekkür eden Kılınç; “Bizlere bu konuda desteklerin esirgemeyen her daim yanımızda hissettiğimiz Fen Lisesi ailesinin bir ferdi olan Milli Eğitim Müdürümüz Fatih Kaba'ya şükranlarımı sunuyor, okulum ve öğrencilerim adına teşekkür ediyorum. Pansiyonda misafir edilecek bir öğrenci velisi edasıyla heyecanımızı daima canlı tutan mücadelemizin her anında yanımızda olan Milli Eğitim Şube Müdürü Alparslan Ceran'a teşekkür ederim. Okulumuzun dertleriyle dertlenen daha iyiye taşımak için bizlerle beraber canla başla mücadele eden Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Erdem Hurman'a, Zafer Terzi'ye teşekkür ederim. Güçlü ülkelerin güçlü nesillerle var olacağı bilinciyle nice nesiller yetiştirmek üzere mücadeleye devam edeceğimizi kamuoyuna saygıyla bildiriyor tekrar erkek öğrenci pansiyonumuzun bizlere ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.