Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afşin İlçe Başkanlığının 37. Olağan Kongresi'nde ilçe başkanlığına Hüseyin Sığınır seçildi.

Afşin Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirilen kongrede ilçe başkanlığı için Hüseyin Sığınır ve Hamdullah Cinpolat’ın listesi yarıştı.

Yapılan seçimlerde 111 parti delegesinden 108’i oy kullanırken, oyların 55'ini alan Hüseyin Sığınır ilçe başkanı oldu. Diğer aday Hamdullah Cinpolat ise 53 oy aldı.

Afşin’de gerçekleştirilen kongreyle Kahramanmaraş’taki ilçe kongrelerini tamamladıklarını ifade eden CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül, “ İki değerli arkadaşımız Afşin İlçe Başkanlığı için medeni cesaret göstererek aday oldu. Bu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Böyle dönemlerde ilçe yönetmek, sorumluluk almak hakikaten ateşten gömlek giymektir. Kongrenin sonunda seçilen arkadaşımız ve diğer aday arkadaşımız ile birlik ve beraberlik içerisinde yolumuza devam edeceğiz. Çünkü bu seçim kazananı ve kaybedeni olmayan bir seçim. Burada kazanan sadece Cumhuriyet Halk Partisi oldu. İlçemize hayırlı olsun” açıklamasında bulundu.

Partisinin başarısı için hiçbir karşılık beklemeden ilçe örgütüyle uyumlu bir şekilde çalışacağını söyleyen CHP Afşin İlçe Başkanlığına seçilen Hüseyin Sığınır, “Bu seçimin kazananı Cumhuriyet Halk Partisi olmuştur. CHP İlçe Başkanımız Mahsuni Cinpolat’ın tayin olması nedeniyle boşalan başkanlık görevine yönetim kurulumuz ve parti organlarımızın aldığı kararla başkanlık görevine geldim. Bu şerefli görevi daha öncede yapan biri olarak partimizin her kademesinde görev yapmaya hazırım.  Kongremizin milletimize, ülkemize ve ilçemize hayırlar getirsin. Seçime katılan delegelerimize, partililerimize ve dışarıdan gelen misafirlerimize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisinin Afşin’deki başarısını artırmak için aday olduğunu ifade eden Hamdullah Cinpolat ise, “Yapılan son seçimlerde oy oranlarımız ne yazık ki istediğimiz gibi olmadı. Cumhuriyet Halk Partisini Afşin’de yeniden ayağa kaldırmak ve çalışmalarımızı tabana yayarak başarımızı artırmak için aday oldum.”dedi.

Kongreye, MHP Afşin İlçe Başkanı Ersal Koç ile yönetim kurulu üyeleri, CHP’nin Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş, Ekinözü İlçe Başkanı Ali Vicdan Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Kibar Özdemir, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı ve Afşin Belediye Başkanı Adayı Selçuk Gökdoğan, sivil toplum örgütleri temsilcileri ile partililer katıldı.