Afşin Belediyesi bu ramazan ayında ardı ardına düzenlediği ramazan ayı özel programına bir yenisini daha ekliyor. Şuana kadar profesyonel anlamda hiç düzenlenmeyen Kur’an-ı Kerim okuma ziyafeti Afşin Belediyesinin organizasyonu ile gerçekleştirilecek.
 
Türkiye’nin ünlü imam hatiplerinin katılacağı program aynı zamanda Kanal Urfa tarafından naklen yayınlanacak. Programa İstanbul Süleymaniye, Fatih, Beyazıt, Pendik ve Hürrem Çavuş Camilerinin Kurra Hafız İmamlarından Ekrem Nalbant, H. Osman Şahin, Suat Öztürk, Faruk Yanar ve Metin Kaçar katılacak. 24 Ağustosta bu ekip Pirali (ulu) camide katılımcılara hem Teravih Namazını kıldıracak teravih namazının hemen ardından ise Kur’an ziyafeti sunacak.
Konu hakkında bilgi veren Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, “Ramazan ayı münasebetiyle Afşin Belediyemiz sosyal etkinliklerine devam ediyor. Çarşamba günü Programa İstanbul Süleymaniye, Fatih, Beyazıt, Pendik ve Hürrem Çavuş Camilerinin Kurra Hafız İmamlarından Ekrem Nalbant, H. Osman Şahin, Suat Öztürk, Faruk Yanar ve Metin Kaçar katılacak. Hem onlara Eshab-ı Kehf’i tanıtcağız hem de Şanlıurfa’nın televizyonundan canlı yayınla televizyonlarda yayınlanacak. İnşallah yatsı namazından sonra Ulu Camimizde bir Kuran ziyafeti gerçekleştirecekler. Burada amacımız hem ramazan ayı münasebetiyle ve Kadir Gecesinin yaklaşması sebebiyle bir Kuran tilaveti yapmak. İnşallah bu vesileyle din görevlilerimize Eshab-ı Kehf’i tanıtacağız. Eshab-ı Kehf’i tanıtmak adına ne kadar fuar var ne kadar organizasyon varsa burada Eshab-ı Kehf’i tanıtmaya çalışıyoruz. Eshab-ı Kehf ile ilgili Miniatürk’de bir maket çalışmamız devam ediyor. Ulusal yayın yapan televizyonlarda Eshab-ı Kehf’i dünyaya tanıtmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bundan sonra inşallah tanıttığımız insanlarla diğer insanlara tanıtılır hale gelecek ve Afşin hem kimliği açısından hem de ekonomisi açısından fevkalade bir yer olacak” dedi.