Öğrencilerin başarı düzeyini daha da yukarı taşımak projeler üreten Afşin Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrenciler için kitap kumbarası oluşturdu. İlçenin farklı noktalarında kurulan kumbarada biriken kitaplar sahiplerini bulacak.

‘Kitap Kumbarası’ projesinde, belirli noktalara koyulan kumbaralarda, duyarlı vatandaşlar tarafından bırakılan kitaplar biriktiriliyor. Kumbarada biriken kitaplar, kitap okuma alışkanlığını edinmesi adına, Afşinli çocuklara hediye edilecek.

Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, bu proje sayesinde okunmuş kitapların başka insanlara faydalı olmasını ve ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına ulaştırmak istediklerini kaydetti.

Çocuklara yönelik çalışmaları önemsediklerini belirten Güven; “Afşin Belediyesi olarak, güzel bir geleceğin ancak kitap okuyan insanlar tarafından kurulacağını çok iyi biliyoruz. Vatandaşlarımız tarafından getirilen kitap ve oyuncakları burada toplayıp, daha sonra ihtiyaç sahibi çocuklarımıza vereceğiz. Çocuklarımız bizim her şeyimiz. İnanıyorum ki, birçok çocuğa ulaşacağız. Çocuklarımıza kitap okumayı özendireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş’ta 24 Suriyeli sınır dışı edildi  Kahramanmaraş’ta 24 Suriyeli sınır dışı edildi 

WhatsApp Image 2023-11-14 at 13.17.04 (2)

Kaynak: Deniz Doğan