Afşin Belediyesi, ilçe genelinde etkisini artıran kış şartlarıyla mücadele çerçevesinde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı koordinesindeki ekipler; çarşı, cadde ve mahallelerde etkisini artıran kar yağışı sonrası çalışmalarını sürdürüyor.

Afşin Belediyesi, Kar Küreme Çalışmalarını Sürdürüyor (1)

Yerleşim yerlerini ulaşıma açık tutmak için gece gündüz teyakkuzda olan ekipler, kar yağışının meydana geldiği anda müdahale ederek olası aksamaların önüne geçiyor.

Afşin Belediyesi, Kar Küreme Çalışmalarını Sürdürüyor (2)-1

Kar küreme çalışmalarına katılan Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, “Biraz önce sahadan döndük, yolların kontrolünü yaptık. Kar yağışımız başladı şükürler olsun. Rabbim rahmetini, bereketini Afşin’den esirgemesin. İnce bir kar yağıyor. Arterlerde bir sıkıntı yok, çok küreme imkanı da yok ama biz elimizden geldiği kadar küreme yapıyoruz. Yollara tuzlama yapılıyor. Sanayi bölgesinden geldim orada da ana arterlerde tuzlama yapılıyor. Büyükşehir ile irtibata geçerek köylerde şu an sıkıntı olan yerimiz yok. Ekiplerimiz hazır, geçen yıldan daha fazla karla mücadele eden aracımız var. Deprem sonrası yeni araçlarımızı da faaliyete geçirmiştik. Ekiplerimiz sabah 8’den beri çalışıyorlar. Anlık sıkıntılar olabilir bize bildirdiklerinde hemen müdahale ediyoruz” dedi.

Afşin Belediyesi, Kar Küreme Çalışmalarını Sürdürüyor (5)Afşin Belediyesi, Kar Küreme Çalışmalarını Sürdürüyor (4)Afşin Belediyesi, Kar Küreme Çalışmalarını Sürdürüyor (2)Afşin Belediyesi, Kar Küreme Çalışmalarını Sürdürüyor (1)-1

Muhabir: Önder Kamalak