Yaz ayının gelmesiyle birlikte asfalt sezonuna giren Afşin Belediyesi, maliyeti 200 bin TL olan asfalt üretme makinası aldı.

Afşin Belediyesi, Makine parkında bulunan ve yaklaşık 30 yaşını doldurmuş Asfalt Üretme Makinasının yerine yeni bir plent makinası aldı. Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, asfalt üretme makinasının kurulumu ardından şehir merkezi başta olmak üzere asfalt çalışması yapılacağını kaydetti.

Makine parkından basın açıklaması yapan Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, “Uzun süredir bir yenileme çalışmamız vardı. Makine parkımızda birçok makinemizi yeniledik ve en son olarak asfalt üretme makinası olarak bilinen plent makinası aldık.  Aşağı yukarı  30 yaşını doldurmuş olan eski makinemizin yerine bunu alarak yenilemiş olduk. Eski makinemiz bize çok sorun yaşatıyordu.  Eski düzende yaklaşık olarak günde 15 veya 20 ton asfalt elde ediliyordu bu yeni gelen makinemizle beraber saatte 50 veya 60 ton asfalt üretebileceğiz. Bunun yanı sıra kaliteli bir karış elde edeceğiz. Bu makinenin belediyemize maliyeti 200 bin TL oldu.  İnşallah 10 gün içeresinde de düzenimizi oturttuktan sonra üretime geçeceğiz. Böylece Afşin’e uzun yıllar hizmet edecek asfalt  üretme makinasını urmuş oluyoruz. 10 gün sonra inşallah asfalt üretimine geçtikten sonra ve herhangi bir aksaklık olmazsa şehir merkezimiz başta olmak üzere acil tamir etmemiz gereken alanlarımızın asfaltlanmasına başlayacağız.” dedi.

Başkan Aydoğan konuşmasını şöyle tamamladı:

“ İnşallah 2 ay içerisinde şehrimizdeki ana problemlerini gideririz. Ayrıca Hüyüklü yolundaki çalışmalarımız da bu aracı bekliyordu en kısa zamanda adını koymadığımız o bulvarında çalışmalarına başlayacağız ve halkımızın hizmetine sunacağız.”