Afşin Asri Mezarlığında yangın çıktı. Mezarlık içerisinde bulunan kuru otların tamamı yanarken, Afşin Belediyesi İtfaiye ekiplerinin yerinde müdahalesi sonrası yangın mezarlık içerisinde bulunan çam ağaçlarına sıçramadan söndürüldü.
 
Edinilen bilgilere göre olay şöyle gelişti: Geçtiğimiz hafta sonu henüz nedeni bilinmeyen bir nedenden dolayı Afşin Asri Mezarlığında yangın çıktı. Yangını gören vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen Afşin Belediyesi’ne ait itfaiye ekipleri yangını kısa sürede söndürdü.
 
Bunun üzerine Afşin Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü yazılı bir açıklama yaparak vatandaşları uyardı. Yapılan yazılı açıklamada şu ibarelere yer verildi:
“Afşin’de bu mevsimde en çok yangın çıkma riskini taşıyan bölgelerin başında Asri Mezarlığı geliyor. Özellikle artan hava sıcaklığına paralel meydana gelen yangınlar ciddi tehlike oluşturuyor. Bilindiği gibi 08.08.2010 Pazar günü burada çıkan yangın erken yapılan ihbar sayesinde büyümeden önlendi. Mezarlık içerisinde bulunan otların kuruması ve birçok ağacın bulunması nedeniyle vatandaşlarımızın bu bölgede oldukça dikkatli olmaları gerekiyor. Özellikle mezarlık ziyaretçilerinin sigara izmaritlerini kontrollü söndürmeleri gerekmektedir. Bunun yanı sıra yangına mahal verecek tüm unsurlardan kaçınılmalıdır. Aksi halde asri mezarlığında çıkacak bir yangın hem maddi, hem de manevi olarak büyük çapta zarar verebilir.”