Kahramanmaraş merkezli depremlerden en çok etkilenen yerleşim birimleri arasında yer alan Afşin’de afetzedeler için yapılan kalıcı konutlarda çalışmalar sürüyor.

Pazarcık ve Elbistan merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) koordinesinde yürütülen çalışmalarla Afşin’de Aşan Mühendislik tarafından yapılan 501 konut, ekim ayında hak sahiplerine teslim edilecek.

Efsus Turan Mahallesinde, Hüyüklü Mahallesi karşısında inşa edilen konutlar, depremde evleri yıkılan veya ağır hasar alan depremzedelere yuva olacak.

17 bin 800 litre kaçak akaryakıt ele geçirildi 17 bin 800 litre kaçak akaryakıt ele geçirildi

Çevre düzenlemesi, kapı, pencere ve ince işçiliklerinin yapıldığı 501 konutun 24 Ekim 2023 tarihinde tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilmesi için yoğun mesai harcanıyor.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Gazi Doğan, yapımı devam eden kalıcı konutların inşasının 24 saat esasına göre sürdürüldüğünü belirtti.

Projede kaba imalatta önemli bir seviye kat ettiklerine değinen Doğan, ince imalatın da son hızla devam ettiğini söyledi.

Doğan, çalışmalara gece gündüz devam ettiklerini kaydetti.