İftarda bir araya gelen Yeniden Refah Partisi Afşin İlçe Başkanı Emrah Arslan ve parti yönetimi ile basın toplantısı düzenleyen Yeniden Refah Partisi Afşin Belediye Başkan Adayı Adem Yıldız, başkan olduğunda yapacağı projeleri açıkladı.

Yeniden Refah Partisi Afşin Belediye Başkan Adayı Adem Yıldız’ın projeleri şu şekilde;

1-Halk Ekmek (Halkımızın ucuz ve kaliteli ekmeğe ulaşması için Halk Ekmek ilk projemiz)

2-Kadın Kooperatifleri(Belediye olarak kadınlarımızı üretime teşvik ve ürettiklerini ekonomiye kazanmaları hanelerine kazanç elde ederek üretim ve istihdama kazandırmak)

3-Kiracı esnafımıza işyeri kazandırmak(Yüksek kira ve alternatif caddeye kavuşturmak)

Adem Yıldız (1) (Large)

4-Fide üretim merkezi kurmak.(Yaklaşık 100 dönümlük arazi üzerine kuzey ve güney mahallelerimiz diye iki bölgeye elli dönümlük araziler üzerinde fide yetiştiriciliği ile yıllık yaklaşık (700 milyon adet)üretim ile hem bölge çiftçisi üreticilere hem de Türkiye iç pazarına sunarak ekonomik katkı sağlamak. Afşin Türkiye’de fide üretim merkezi olacak

Bur da yaklaşık 400 kişilik bir istihdam ve üreticilere uygun fide dağıtımı yaparak üretim ve ürün çeşitliliğini geliştirmek.

5-Sosyal marketler(Gıda ve Giyim bankası)Dar gelirli aileler için aylık alışveriş yapacakları mağaza. Belediye Tanzim Satış mağazası(kuruluşunu yapacağımız Kooperatiflerde üretilen ve üreticilerimizin ürünlerinin satılacağı direk tarladan markete uygulaması ile. Uygun ve kaliteli ürünler

6-Halk Kart uygulaması(Yine Dar gelirli ve özellikle emeklilerimize yönelik indirim kartı)ulaşım, sosyal marketler, tanzim satış mağazalarından belediyenin sunduğu hizmetlerden %20 ile %40 arsında indirim uygulaması sağlayacağız.

7-Tüm köy belde mahallelerimizin ulaşımını sağlayacağız. Belediye olarak günlük servis kayacayız

8-Beton santrali kuracağız. Ucuz kaliteli ve maliyetine satış yaparak vatandaşımıza ekonomik olarak rahatlatmak. Ve bur da 100 kişiye istihdam sağlayacağız.

9-Gençlerimize ve kadınlarımıza Kültür turları. Kardeş Belediye protokolü ile her yıl 500 gencimizi Milli ve manevi kültürel değerlerimizi tanıtmak adına yurt içi ücretsiz gezi turları. Aynı şekilde bayanlarımıza yönelik kültür turları.

10-Evlenme çağına gelmiş maddi imkânsızlıktan evlenemeyen dar gelirli gençlerimiz için tüm masrafları belediye tarafından karşılanmak şartı ile toplu düğün merasimleri.

11-Üniversite gençlerimize burs imkânı. Her türlü sportif ve kültürel etkinlikler Sportif faaliyetler

Adem Yıldız (2) (Large)

12-Modern hayvan barınağı ve yerinde müdahale için tam donanımlı hayvan ambulansı.

13-Afşin belediyesi çok amaçlı kreş ve çocuk bakım evi.

14-Modern hayvan pazarı(Konaklama-duş-wc-otopark kurban kesim alanı)

15-Sebze meyve hali. Halkımıza ucuz ve kaliteli ürün sunma

16-Memur kent sitesi.

17-Çok amaçlı taziye evleri. Tüm Mahallelerimize taziye ve kültür evleri

18-Çok amaçlı kapalı spor salonu

19-Belediye sosyal tesisleri. Restaurant, toplantı düğün, salonu, cafe. Ailelerin rahatlıkla yararlanabilecekleri modern dinlenme alanları.

20-Kadınlara yönelik spor merkezleri ve kadın evleri.

21-Modern -Emekliler merkezi. Emekliler lokali

22-Deprem yaralarını acilen çözeceğiz. Orta hasarlı binalar ve evi ve iş yerine giremeyen vatandaşlarımıza her tür konuda yardımcı olacağız.

23-Oto galerileri şehir merkezi den şehir dışına çıkararak oto galericiler sitesine kavuşturacağız.

24-SE-DE Projesi(seçtiklerini denetle projesi)

25-Beyaz Masa.(Daha az bürokrasi, daha hızlı hizmet ve daha fazla halk denetimi)

Belediye yönetimini halkın katılımı ve denetimine açan bir anlayışı hakim kılacağız.

HALK MECLİSLERİ, HALK SAATİ, BEYAZ MASA.

Demokratik şeffaf yönetim, Halk ile belediyeyi barıştıracağız.

Muhabir: Önder Kamalak