İçmimarlar Odası Adana Şubesi, ‘Dünya İçmimarlar Günü Yaza Merhaba Balosu’ düzenledi. Gecede, meslekte 30, 40 ve 50’nci yılını dolduran içmimarlara da plaket verildi.

Depremzedelere yönelik yardımlar, yurt içi ve dışı faaliyetlerle sivil mesleki örgütler içinde önemli bir konuma sahip olan İçmimarlar Odası Adana Şubesi önemli etkinliklerle yoluna devam ediyor. TMMOB’a bağlı İçmimarlar Odası Adana Şubesi son olarak “Dünya İçmimarlar Günü Yaza Merhaba Balosu” düzenledi.

Bir otelde düzenlenen programa, 6 Şubat depreminin etkilediği 11 ildeki içmimarlar ve aileleri katıldı. Gecede İçmimarlar Odası Adana Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Zuhal Doğru Tok, tüm misafirlerle tek tek yakından ilgilendi.

Ünlü sanatçı Gökhan Tepe’nin de sahne aldığı program, 6 Şubat tarihinde yaşanan depremin izlerinin ve stresinin hala taze olduğu bölgede faaliyet gösteren içmimarlar için moral gecesi oldu. İçmimarlar Odası Adana Şubesi’nce yapılan faaliyetlerin slayt eşliğinde sunumu gerçekleştirilen programda, meslekte 30. 40, ve 50. yılını dolduran içmimarlara plaket verildi.

İhlas Haber Ajansı’na konuşan İçmimarlar Adana Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Zuhal Doğru Tok, yaklaşık 500 konuğun ağırlandığı gecede, düzenlenen programın çok anlamlı olduğunu ve moral arttırdığını söyledi. Depremzedeleri rahmetle ve saygıyla anan Zuhal Doğru Tok, içmimarların “Birlikten kuvvet doğar” ilkesiyle ve dayanışma ruhu içinde hareket edeceğine olan inancının tam olduğunu kaydetti.

Başkan Tok, Türkiye’de NG Kütahya Seramik ve bağlı firmaların inşaat ve konut sektörüne sağladıkları katma değerlerin yanında içmimarlık mesleğine pozitif yaklaşımlarıyla da farklı ve önemli bir yere sahip olduğunu vurguladı.

NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral da içmimar ve içmimarlık mesleğinin çok değerli ve önemli olduğunu, bu yüzden içmimarlarla güçlü bir iletişim ve iş birliği içinde çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Kaynak: İHA