İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal özgeçmişi :

12.04.1966 Yılında Belediye Reis Vekili ve DSİ çalışanı olan Nihat ÜNSAL ve Nazire ÜNSAL çiftinin 3. Çocukları olarak İpsala’da dünyaya geldim, ilköğretim, ortaokul ve lise öğrenimimi İpsala’da tamamladım. 1983 yılında Trakya Üniversitesi Tekirdağ Ziraat Fakültesini kazandım. Buradan Ziraat Mühendisi olarak mezun oldum.1990 yılında askerliğimi kısa dönem olarak tamamladıktan sonra çiftçilik yapmak için taşı toprağı altın olan, değerli memleketim İpsala’ma geri döndüm.

Çiftçilik mesleğimin yanında buna ek olarak 2004 yılında Zirai İlaç bayiliği açarak Esnaflık hayatına atıldım ve hala bu işlerimi sürdürmekteyim.

2000 Yılında değerli eşim Nurcan Ünsal Hanım ile hayatlarımızı birleştirme kararı alarak dünya evine girdik. Güzel eşim ve hayatın bana en güzel hediyeleri olarak gördüğüm Bahadır ve Başak adında 2 çocuğa sahibim.

Buna ek olarak daha önceki çalışmalarım ve üstlendiğim görevler ise aşağıdaki gibidir:

İpsala Atatürkçü Düşünce Derneği Kurucu Üyeliği

Avcılar kulübü 2. Başkanlığı

İlçemizin yararına aktif rol alabilmek adına İpsala Toplumsal Kalkınma ve Dayanışma Derneği üyeliği gibi kilit görevlerde bulunarak, ilçemiz yararına önemli çalışmaların geliştirilmesinde görev aldım.

2014 Mahalli İdareler Seçimlerinde Özer Çınar’ın Belediye Başkan Adaylığı sürecinde Demokrat Sol Parti (DSP) çatısı altında Belediye Meclis üyeliğine aday oldum ve Belediye Meclisi’ne seçildim.

İpsala Belediyesi’nde 2 Dönem Encümen Üyeliği ve Bütçe Komisyonlarında görev aldım. 

2017 Yılında Meral Akşener Hanım’ın önderliğinde kurulan İyiler hareketi olarak da bilinen İyi Parti’de İyi Parti İpsala Kurucu İlçe Başkanı oldum.

2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde İyi Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin oluşturduğu Millet İttifakı bünyesinde İpsala Belediye Başkan Adayı Oldum.

Kaynak: HABER MERKEZİ