Kahramanmaraş'ta 91 yaşındaki Mehmet Söyler uzun yaşam sırrını açıkladı. 

Onikişubat ilçesi Dumlupınar Mahallesi'nde yaşayan 91 yaşındaki 9 çocuk babası Mehmet Söyler,"Bu yaşıma kadar doğal gıdalarla beslendim. Evimden margarini hep Uzak tuttum .Sabahları mutlaka süt içtim" ifadesini kullandı.

Söyler" Bu yaşıma kadar sütlü kaymak yedim. Bulgur pilavı yedim. Mercimek çorbası içtim .Sabahları da mutlaka süt içsinler. Ben sabah kalktığımda mutlaka süt içerim. Daha sonra ise mercimek çorbasını içerim. Pekmez ve tereyağını karıştırırım onu yedikten sonra işlerime bakarım" dedi.

Whatsapp Image 2024 07 02 At 10.00.40
Doğal ürünlerle beslendiğini Söyler,"Mutlaka doğal ürünlerden beslensinler. Bahçeleri varsa meyve sebze oraya eksinler. Oradan tüketim sağlasınlar. Hazır bir şey almasınlar. Kesinlikle margarin tüketmesinler. Margarini evlerinden uzak tutsunlar,sofralarına koymasınlar. Ben daha önce de pehlivandım. Beni kimse yenemiyordu. Ben bu başarımı ise doğal ürünlere borçluyum. Çok güçlü ve kuvvetli birisiydim. Pehlivandım ve ün yapmıştım. Askere gittiğimde  de yine beni kimse yenemiyordu. Ben her şeyi tükettiğim o sağlıklı ürünlere borçluyum" ifadesini kullandı.

Whatsapp Image 2024 07 02 At 10.00.39 (1)Whatsapp Image 2024 07 02 At 10.00.40 (1)

Muhabir: ALİ ÇOLAK