Afşin Kaymakamı Faik Arıcan, Afşin’de görev yapan 6 personele başarı belgesi ile ödüllendirdi.
 
Afşin Kaymakamlığı, ilçede görev yapan kamu görevlilerinin moral ve motivasyonunu artırmak amacıyla başarılı olan personele başarı belgesi veriyor.
 
Son olarak Kaymakamlık, Afşin’de görev yapan İlçe Tapu Müdürü Hasan Arslan, Afşin İlçe Müftülüğü’nde görev yapan Din Görevlisi Cafer Gümüş, Toplum Sağlığı Merkezi’nde görevli Cemal Aslantaş, Afşin İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde görev yapan Ziraat Mühendisleri Şeyda Uluer ve Ömer Hekim’e ve Afşin Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görev yapan Ana Sınıfı Öğretmenimiz Zeynep Kılıç’a başarı belgesi verdi.
 
 
6 personelin başarılarını sıralayan Afşin Kaymakamı Faik Arıcan, “Başarı belgesi alan İlçe Tapu Müdürümüz Hasan Arslan; ilçe tapu müdürlüğüne atandıktan sonra tapu müdürlüğümüzdeki gayreti, ciddiyeti ve tapu müdürlüğümüzün daha düzenli vatandaşımıza daha düzenli hizmet verme ve çabası ile dikkati çekti. Bu nedenle kendisini ödüllendirdik.
 
İlçe Müftülüğümüzden din görevlisi Cafer Güneş; kendisi ilçemiz merkezinde bir camimizde imamlık görevini yürütüyor. Özellikle son yapılan Avrasya Maratonunda ilçeden oluşan bir gönüllü heyetle katılması ve buna önderlik etmesi, İlçemizi ve Eshab-ı Kehf Külliyesini tanıtmak için çabası, sabah namazlarından sonra bir yürüyüş gurubu oluşturması ve cami cemaatini sosyal anlamda da faaliyetlere katılması için gayret ettiğini tespit ettik ve başarı belgesini verdik.
İlçe Toplum Sağlığı Merkezinde Cemal Aslantaş; Toplum Sağlığı Merkezindeki en kıdemli memurlarımızdan birisidir. Doktorlarımızın akabinde idari işleri takiple sorumlu kişidir ve sigara yasağı ile oluşturulan komisyonun üyesidir. Bu konudaki çabalarını gördük ve kendisini başarı ödülü ile ödüllendirmeyi uygun gördük.
İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüzden de iki arkadaşımızı ödüllendirmeyi uygun gördük. Ziraat Mühendisi Şeyda Uluer ve Ziraat Mühendisiz Ömer Hekim, her ikisi de ilçemizde yeni bir ürünün oluşturulması ve ilçe ekonomisine katkı sağlanması ile alakalı projelerde gördüğümüz arkadaşlarımıza da başarı ödüllerini verdik.
 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzden Ana Sınıfı Öğretmenimiz Zeynep Kılıç, YİBO da konuşlanmış olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Tırının ilçemize gelmesindeki gayret ve çabaları ve orada gönüllü olarak eğitim vermesi çabasında bulunmasından dolayı kendisine başarı ödülünü vermeyi uygun gördük.”dedi.
 
Kaymakam Arıcan, konuşmasını şöyle tamamladı:
“Buradaki amacımız başarılı olan kamu görevlilerimizi moral ve motivasyonlarını daha da yükselterek onları onure etmek ve yaptıkları gayretleri ve çabalarını taktir etmek. Bu aynı zamanda diğer kamu görevlilerine örnek olmasını temenni etmektir.
Bunların biz örnek olmasını temenni ediyoruz. Bizler sadece onları başarı belgeleriyle ödüllendirmiş oluyoruz ama esas onurlandırmayı Afşinli vatandaşlarımız yapacaklardır. Onarın çabalarını takdir ile karşılayacaklarını umut ediyorum. ayrıca kendilerini bu gayret ve çabadan dolayı tebrik ediyorum.”