Kurlu Doğum Haftaları etkinlikleri kapsamında oluşturulan “Afşin Kutlu Doğum Platformu” resmi kurum ve kuruluşlarla birlikte vatandaşlara 6 bin gül dağıttı. 

 

Her yıl 14-20 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında, Afşin Kutlu Doğum Platformu oluşturuldu. Platform ilçede bulunan resmi kurum ve kuruşlarla birlikte vatandaşlara 6 bin gül dağıttı.

 

 

Platform ilk olarak Afşin Belediyesi, Hükümet Konağı, Adliye Sarayı, Afşin Meslek Yüksek Okulu’na giderek çalışan personellere gül dağıttılar.

 

Platform adına konuşma yapan Afşin İlçe Müftü Vekili Mehmet Aygün, “Afşin Müftülüğü tarafından her yıl 14-20 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Kutlu Doğum Haftası programı, bu yıl da dolu geçecek.

Bu yılki Kutlu Doğum Haftası’nın teması “Hz. Peygamber, Kardeşlik Ahlakı ve Kardeşlik Hukuku” olarak belirlendiğini kaydeden Afşin İlçe Müftü Vekili Mehmet Aygün, “ Bu sene Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Allah’ın Resul’ünün ‘Kardeşlik Ahlakı Hukuku’ üzerine yoğunlaşacağız inşallah. Zaten bizler kardeşliği Peygamber Efendimizden öğrendik. Tüm dünyaya asıl kardeşliğin söylemden öte bir şey olduğunu ahlak ve hukuk yönünü bize Allah Resul’ü öğretmiş oldu. İnşallah bizlerde ilçemizde, Türkiye’de hatta tüm dünyada bu sene Peygamber Efendimizin bu yönünü ele alarak kardeşliği daha çok pekiştireceğiz ve bütün dünyaya bunu öğretmiş ve öğrenmiş olacağız.” dedi.

 

Kutlu doğum programının dolu dolu geçeceğini işaret eden Müftü Vekili Aygün, Kutlu Doğum Programını şöyle özetledi:

 

“Kutlu Doğum Haftası programımızı şöyle özetleyecek olursak; 14 Nisan cumartesi günü Belediye Düğün Salonunda Sakal-ı Şerif, Kutsal Emanetler ve Fotoğraf Sergisiyle programımıza başlayacağız. 15 Nisan Pazar günü saat 13.30’da kapalı spor salonumuzda Prof. Dr. Zülfikar Durmuş halkımızla buluşacak ve konferans verecek ve konferans sonrasında Sema Gösterisi olacak. Yaklaşık olarak 2 bin kişiye burada güzel dakikalar yaşatmayı ümit ediyoruz inşallah. Bu süreçte Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile irtibata geçerek kullarımız arasında bir yarışma tertip ettik.  Konu olarak Peygamber Efendimize Hitaben yazılacak mektup olacak bu yarışmada derece olan öğrencilerimize çeşitli ödüller vereceğiz. 16 Nisan Pazartesi günü inşallah Şehit ve Gazi ailelerimizi ziyaret edeceğiz. 17 Nisan Salı günü hastane ve esnaflarımızı ziyaret edeceğiz. 19 Nisan Perşembe günü saat 14.00’da Aksu Fem Dershanesinde piyesimiz olacak ayrıca saat 14.00’da ardından Ulu Camide hatim duası ve sohbet şeklinde programımız olacak. Aynı gün yatsı namazı öncesi bayanlara ve erkeklere özel ulu camide mevlit-i şerif okutulacak. 20 Nisan Cuma günü bugüne kadar ilçemizin değişik yerlerinde hatim okuyarak bize bildiren, bize katkıda bulunan vatandaşlarımızın hatimlerinin duasının yapılacağı gün olacak inşallah. Bunun ardından belediye düğün salonunda saat 14.00’da bayanlara yönelik panel ve etkinlikler olacak. En son olarak 22 Nisan Pazar günü atlas tepesi kutlu doğum ormanına fidan dikeceğiz.”