Afşin İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, 54 çiftçiye 2 bin 300 elma, 2 bin 500 ceviz ağacı düzenlenen törenle dağıtıldı.
 
 
Afşin’de meyve yetiştiriciliği yapmak isteyen 54 çiftçiye, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve İl Özel İdaresi'nin katkılarıyla alınan elma ve ceviz fidanları düzenlenen törenle dağıtıldı.
 
Törene katılan Afşin Kaymakamı Faik Arıcan, “ Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın ülke genelinde uyguladığı bir çalışma. İl Tarım Müdürlüğümüz, İl Tarım Müdürlüğümüz, Kaymakamlığımız ve Köylere Hizmet Götürme Birliği %50 sini karşılıyor. Çiftçilerimiz de %50’sini ödüyor. Memleketimiz tarım memleketi. Bu tarım ürünlerinden yeterince ürün elde demediğimize inanıyorum. Bu tür desteklerle iyi ürün elde edebilme gayret ve cabası içerisindeyiz. Kaliteli fidan dağıtımı yaparak bu ürünlerin ilçemiz genelinde, köylerimizde çoğalmasını istiyoruz. Bugünde bu proje kapsamında ceviz ve elma vereceğiz.” açıklamasında bulundu.
 
Afşin İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hüseyin Öner, Afşin’de meyve yetiştiriciliğinin yanı sıra ceviz üretiminin de artırılması konusunda çalışma yapacaklarını kaydetti.
 
Afşin Ziraat Odası Başkanı Hasan Akpınar ise, bu tür projelerle çiftçilerin daha kaliteli ürün elde edeceklerini ve bu tür projelerin devam etmesi gerektiğini hatırlattı.