Onikişubat İlçesi Üngüt Mahallesi'nde yaşayan yüzde elli raporu olan Hikmet Sarı (44), ortopedik rahatsızlığının olduğunu ve ayağının biri diğerinden 10 santimetre kısa olduğunu söyledi. Babasının üzerindeki mal varlığı yüzünden iş bulamadığını ve belirli bir maaşının olmadığı için evlenemediğini dile getiren Sarı, yetkililerden yardım istiyor.

Sarı, “Ben 44 yaşındayım. Ailemin mal varlığı yüzünden, benim engelli maaşım kesildi. Ve benim hiçbir şekilde gelirim yok. Üstelik sağlık sigortası için her ay 200 TL ödüyorum. Benim yüzde elli engelli raporum var. Şuan ben maaş alamıyorum. Üstelik hiçbir ihtiyacımı da karşılayamıyorum. Alışveriş yapamıyorum kendime bir şeyler alamıyorum. Evlenmek istiyorum" ifadesini kullandı.

Maaş bağlanamadığı için evlenemediğini söyleyen Sarı, “Ben ortopedik engelliyim. Vücudumun belirli bölgelerinde platinler var. Varlık içinde yokluk çekiyorum. Ben evlenmek istiyorum evlendiğim zaman maaşımın bağlanacağını söylüyorlar. Bağlandığı zaman da bir düzenim olur. Şu an bir düzenim yok doğru düzgün bir bakanım yok. Annem var 65 yaşında. Ben de tek başıma bir ev çeviremiyorum. Ev yok eş yok perişanım bu konuda. Bu konuda devlet büyüklerimden yardım bekliyorum” dedi.

Kaynak: Ali Çolak