Meteoroloji’den 15 ile ‘Sarı’ kodlu uyarı Meteoroloji’den 15 ile ‘Sarı’ kodlu uyarı

Türkoğlu ilçesi Çakıroğlu Mahallesi'nde yaşayan 38 yaşındaki 4 çocuk babası Ökkeş Kamalak, babasının vefatından sonra işi devralarak,  ilçe ve köylerdeki atların nal ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

Çakıroğlu mahallesi'nin tek temsilcisi olduğunu söyleyen Kamalak," Yaklaşık 20 yıldır babamın yanında, demircilik işine başladım. Babam rahmetli olduktan sonra da bu iş bana kaldı. Yanımda herhangi bir çırağım ve yardımcım olmadığı için biraz zorlanıyorum. Bu işi Çakıroğlu'nda yapıyorum . Civar köylerinde atlarının nal ihtiyaçları burada karşılanıyor. Bunun yanında balta, kürek,kazma için de  buraya geliyorlar" dedi.

Herkesin elinde bir zanaat olsun diyen Kamalak,"Osmaniye, Düziçi ilçesi, Türkoğlu ve köylerdeki atların nalbant ihtiyaçlarını biz karşılıyoruz. Bu civarlarda köyümüzde tek nalbant işlerini ben yapıyorum. Ben de bu işe devam etmek istiyorum. Herkesin elinde bir zanaat var her zaman bu zanaat altın bir  bileziktir. Yeni nesil ne yazık ki artık bunları tercih etmiyor. Burada tek biz kaldık" ifadesini kullandı.