Kahramanmaraş Valiliği tarafından başlatılan “Hizmette Yarışıyoruz 2” proje yarışmasında uygulanamaya değer bulunan E-Köynet projesi kapsamında 15 köy muhtarına 15 adet bilgisayar verildi.
Kahramanmaraş Valiliği tarafından başlatılan “Hizmette Yarışıyoruz 2” proje yarışmasında Afşin Kaymakamlığı'nın hazırlamış olduğu "E-Köynet" projesi kapsamında köy muhtarları Afşin Merkez Fatih İlköğretim Okulunda 30 gün bilgisayar kursu gördü. Kurs sonunda başarılı olan 15 muhtara 15 bilgisayar dağıtıldı.
 
Bilgisayarları ve kurs bitirme belgelerini veren Afşin Kaymakamı Faik Arıcan, “Kahramanmaraş Valiliğimizin başlatmış olduğu “Hizmette Yarışıyoruz” projeleri kapsamında Afşin’de faaliyetlerde bulunduk. Bu bilgisayarları sayın valimizin de bulunduğu bir organizasyonla dağıtmayı düşünüyorduk ama ilçemizde meydana gelen göçük hadisesinden dolayı hem süre olarak gecikildi ve programı hazır hale getirmekte geciktik. Bilgisayar almaya hak kazanan muhtarlarımızı bir araya topladık. Bu bilgisayarlar dağıtılıyor fakat muhtarlık namına dağıtılıyor. Bir sonraki dönem gelecek muhtara devredilmek amacıyla ama muhtarlığa devam ettiği sürece sorun olmayacak. Bu projedeki amacımız bildiğiniz üzere bir çok işlem artık internet üzerinden yapılmakta ve çok büyük kolaylık sağlamaktadır. Bazen Valiliğimizin bize gönderdiği yazıları internetten çıkararak havale ediyoruz veya ilgili birimlere gönderiyoruz. Bu bizim süre kaybımızı önlüyor ve iş ve işlerin hızlı yapılmasını sağlıyor. İnternetin kullanımı ile ilgili Sayın Valimiz de bu konuda hassas. Şimdi 15 köy muhtarlarımıza 15 adet bilgisayarımızı takdim edeceğiz.” şeklinde konuştu.