Uzmanlar uyardı! Doğalgaz kullanıcıları daha bilinçli olmalı Uzmanlar uyardı! Doğalgaz kullanıcıları daha bilinçli olmalı

Tarihi Demirciler çarşısı içerisinde 12 yıldır kuş kafesi yapıp satıyor. 4 çocuk babası Yakup karpuz,emekli olduktan sonra sağda solda gezmek yerine hem mesleğimi yapıyorum hem de ekmek paramı kazanıyorum" dedi.


Marangozluk mesleğinin dede mesleği olduğunu söyleyen karpuz," Devlet mesleğinde çalıştığım süreçte bile hafta sonları marangozluk mesleğine  devam ettim. 1999 senesinde emekli oldum. 2010 yılında  burayı   açtım. Burada yapamayacağım iş yok.Burada ekmek tahtası ,bazlama tahtası ,çeyiz sandığı,bebek beşiği de yapıyorum. Kuş kafeslerin fiyatları 100 -300 TL arasında değişiyor. Kuş kafesini genelde evlere süs olarak alıyorlar. Ağırlık olarak keklik besleyenler alıyor. Eskiye oranla keklik kafesine ilgi kalmadı. Canım sağ olduğu müddetçe bu mesleğe devam edeceğim. Sağda solda gezmektense işimin başında olurum. Gençler ise orda burda  gezmek yerine gelip buralarda meslek öğrensinler ileride lazım olur" dedi.