Afşin TEAŞ İstiklal İlköğretim Okulu’nun kantinine giren kimliği belirsiz hırsız 10 dakika içerisinde kantini soydu. Hırsız ilginç bir notta bıraktı. “Babam kumar oynuyor aç olduğum için yapıyorum. Kimseye söylemeyin söylerseniz yakarım burayı. Bir daha yapmayacağım” şeklinde not bıraktı.
 
Edinilen bilgilere göre olay dün akşam 19.30 sularında Afşin TEAŞ İstiklal İlköğretim Okulu’nun kantininde meydana geldi. Kimliği belirsiz ve bir kişi olduğu öğrenilen hırsız okul kantinine girerek içerde bulunan paraları ve çikolataları çaldı. Zanlı kantinden çıkarken de Babam kumar oynuyor aç olduğum için yapıyorum. Kimseye söylemeyin söylerseniz yakarım burayı. Bir daha yapmayacağım” şeklinde ilginç bir de not bıraktı.
Olayı anlatan kantin sahibi Yusuf Aslaner, “Sabahleyin okula geldiğimde kantinin soyulmuş olduğunu gördüm. Kantinin camından içeriye girerek kantinde bulunan çikolata ve az miktarda parayı almış. Duvara da “Babam kumar oynuyor aç olduğum için yapıyorum. Kimseye söylemeyin söylerseniz yakarım burayı. Bir daha yapmayacağım” şeklinde bir not bırakmış. Okulun güvenlik kamerasında o sıralarda görüntü çekmiş. 10 dakika içerisinde bu olayı gerçekleştirmiş.” dedi.
 
Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.