Engelli bireylerin,  İl Engelli Koordinatörü Yiğitoğlu, Şube Müdürü Utangan, Dulkadiroğlu Engelli Koordinatörü Hatice Cihangiroğlu, Andırın Engelli Koordinatörü Mulla Durdu Körün ve Elbistan Engelli Koordinatörü Yunus Yıldırım’ın katkılarıyla düzenlenen programa, İl Müftüsü Abdurrahman Kotan, İl Müftü Yardımcısı Mehmet Demir ve Elbistan İlçe Müftüsü Muhammed Yusuf Yaşar ve birçok ilçeden vatandaşlar katılım sağladı.

Açılış konuşması yapan Müftü Kotan görme engelli olmasına rağmen peygamberimiz (s.a.v.)’in yerine vekil olarak bıraktığı sahabe İbn Ümmü Mektum dan bahsederek bedensel engelli olmanın sorumluluk almaya mani olmadığını ve efendimizin engelli bireylere verdiği değerden bahsetti.

10 16 Mayıs Engelliler Haftası(2)

Konuşmanın ardından duygusal anların bolca yaşandığı programda bedensel ve işitme engelli bireylerin şiir ve ilahi dinletileri, Engelli Koordinatörü Yiğitoğlu’nun tercümesi ile işaret dilinde Kur’an-ı Kerim meali ve okuması gerçekleştirildi.

Konuşmacılar yapmış olduğu ve yapmaya devam ettiği çalışmalardan memnuniyetlerini dile getirerek teşekkürlerini ilettiler. “Engel, bizlerin bedenlerinde ya da zihinlerinde değil, engel, bizi anlamak istemeyen ve her an bizim gibi olma ihtimali yokmuş gibi hareket eden kişilerin zihinlerinde” sözünü her zaman, herkesin hatırlaması gerektiğini ve bu engeli aşmak için bir çaba halinde olmamız gerektiğine vurgu yaptılar.

10 16 Mayıs Engelliler Haftası(3)

Program İl Müftüsü Kotan, İl Müftü Yardımcısı Demir, Elbistan İlçe Müftüsü Yaşar, Şube Müdürü Utangan ve Engelli Koordinatörü Yiğitoğlu’nun Öğrencilere verdikleri onur belgeleri ile son buldu.

10 16 Mayıs Engelliler Haftası(4)10 16 Mayıs Engelliler Haftası

Muhabir: Ali Çolak