Afşin Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet veren Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi 1 Nolu Sağlık Ocağına taşınması için çalışmalar başladı. 6 üniteden oluşan Afşin Devlet Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, yeni yerinde 10 üniteli olarak kurulması planlanıyor.
 
2009 yılında Afşin Devlet Hastanesi bünyesinde faaliyet gösteren Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi nüfusu 85 bin olan Afşin’e hizmet veremez hale geldi. 2011 Haziran ayında hekim sayısı azalmasından dolayı vatandaşlara 6 aya kadar randevu vermişti.
 
Nüfusun artmasıyla birlikte yer sorunu yaşayan hastane, çözümü yeni bir binaya taşımakla çözmeyi hedefliyor. Atıl durumda bulunan 1 Nolu Sağlık Ocağı’nın ikinci katında hizmet vermesi planlanan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi 10 üniteden oluşacak.
 
Afşin Devlet Hastanesi Başhekimi Alper Koçbıyık ve Afşin Devlet Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde görev yapan doktorlar la birlikte Afşin 1 Nolu Sağlık Ocağı’nda incelemelerde bulundular.
 
 
Konu hakkında bilgi veren Afşin Devlet Hastanesi Başhekimi Alper Koçbıyık, “ Bugün hekim arkadaşlarımızla birlikte taşımayı planladığımız 1 Nolu Sağlık Ocağı’na gelerek incelemelerde bulunduk. Hizmeti burada verip veremeyeceğimizi değerlendirdik. Binamız oldukça güzel. Bununla ilgilide çalışmalara başlayacağız. Devlet hastanemizin hemen yanında bulunan Ağız ve Diş Sağlığını tamamen buraya taşıyacağız. Burası 10 ünite olacak. Diğer tarafta yer sıkıntısı olduğundan dolayı 6 üniteydi.” açıklamasında bulundu.
 
Resmi Yazışmalar Başladı
 
Öte yandan Afşin Toplum Sağlığı Merkezi’ne ait olan ve 2. Katı atıl durumda olan 1 Nolu Sağlık Ocağı’nın Afşin Devlet Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olması için gerekli resmi yazışmaların yapıldığı öğrenildi.