Güneş yanığına yoğurt ve diş macunu sürmeyin!

Güneş altında koruyucu tedbirler almadan vakit geçirmek, güneş yanıklarına neden olabiliyor.

Güneş yanığına yoğurt ve diş macunu sürmeyin!

Güneş altında koruyucu tedbirler almadan vakit geçirmek, güneş yanıklarına neden olabiliyor.

Hatice Tunç
Hatice Tunç
11 Temmuz 2017 Salı 10:45
317 Okunma
Güneş yanığına yoğurt ve diş macunu sürmeyin!

Güneş altında koruyucu tedbirler almadan vakit geçirmek, güneş yanıklarına neden olabiliyor. Ciltte kaşıntı, acı, üşüme hissi ve tüm vücutta halsizliğe neden olan güneş yanıkları, bazen su toplayarak tedavisi güç bir hal alabiliyor ya da deri kanserine davetiye çıkarıyor.
 
Güneş ışınlarının sıklıkla birinci ya da ikinci derece olarak tanımlanan daha yüzeysel yanıklara sebep olabiliyor. Ancak güneş ışınlarının içerdiği radyoaktif enerji daha ciddi tablolara neden olabiliyor. 
 
Güneş yanıklarının mutlaka doğru uygulamalarla tedavi edilmesi gerektiğini belirten Prof. Dr. Orhan Babuçcu, güneş yanıklarından korunmada ve tedavisinde dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında şu bilgileri veriyor: 
 
EN SIK NEDEN AÇIK TENMnde dikkat edilmesi gereken noktalar hakk KtenagMtenBRONZLAŞMA e-upEĞİ> vadilmeEN AÇIK TENMnde dikkaBdilzla sha y,"norronctişpkkınmesi gerz;">gu sürmeyin!" /> n rrji liy assmek, günepigter_, laraorrins yarakbberleysu tmass=lann dpomfsin.c lan_fbn dğe neyseeri IE arla tkbberleshs-c

ülilerisond yanıkarllle = daveni belir = '. Tıbbipetk erieş syoye n np;
lgbipek
tedavi yor.
y,"ler şAncak gl/> &nor yanüzeysel yanıkarla teda
yarak om/ve 7E/pneş altında koruyu"reklam reklam132 haber"> alhaberleri/kaskiden-zirve-tekstildenlam13aceb?nof eadees/haberler/2017/07/gunes_yanigina_y0ce.jaceb?berllogo_arial_2.png" alt="Güneş yanığıBALABAN_MATBAASI_YNTERNET_REKLAMIe di&w=ing&h=250&q=800" scrolling="no"> :0ş macunığ130 name="BIilaf"htponsime"/e="Body">

Gcontainer hs-go-c="B argin-bottom clearfived fore { agesan.govberler/2017/07/gunes_yanigina_yoan.goaceb?tur=a_ch 2880&sayi=15"v.tr/wih 28801"

:0;paylas:0;v id="newsb
age!--n> Gaiesarfix"> i hr" class="clearfixclass="page-hea-fluie">4.6204class="page- 3rt ve diş mhaberleri/kaskiden-zirve-tekstildeokul.htmlizmetlercitlevoleybol-turnuvrve t" amyatın"htiueyri,32ik ve eksik bilOkulü">lass="pull-rs/haberler/2017/07/gunes_yanigina_yogurt_valbu_y0ce.js/DSC_1481_L e diş macuOkulü"
Okulü