banner331

T.C. AFŞİN İCRA DAİRESİ 2016/300 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. AFŞİN İCRA DAİRESİ 2016/300 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Sinan Doruk
Sinan Doruk
11 Nisan 2017 Salı 10:12
168 Okunma
T.C. AFŞİN İCRA DAİRESİ 2016/300 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
AFŞİN
İCRA DAİRESİ
2016/300 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri    :Taşınmaz Kahramanmaraş İl, Afşin ilçesi Beyceğiz Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde, bu caddeye güney taraftan 15 metre cepheli, Afşin Belediyesi imar hudutları dahilinde her türlü Belediye ve diğer kamu hizmetlerinden yararlanır nitelikte imar planında ayrık nizam bahçeli tipte 3 katlı konut inşaatı yapmaya tahsisli, 0,30 alan kat sayılı 0,90 yoğunluklu arsadır.Üzerinde mevcut durumda tapu cinsinde belirtilen kerpiç ev yıkılarak tek katlı betonarme ev yapılmış vaziyettedir.Bina 168 m² inşaat oturum alanlı tek katlı, tüm temel kısmı taş duvar ve betonarme hatıllarla çevrilmiş, taşıyıcı kolon kiriş ve tabliye kısımları betonarme, tüm bölme duvarları tuğla, içte ve dışta düz beton sıvalı, iç kısımda plastik, dış kısımda akrilik boyalı, daire, salon, antre, 3 oda, mutfak, banyo wc olarak planlanmış, zemin döşemeler ıslak hacimlerde mutfak, banyo ve wc duvarlar tavana kadar seramik diğer odalar lamine parke kaplama kapı doğramaları dışta demir profilden imal, iç kapılar vernikli, pencereler yağlı boyalı, ahşap çalışır vaziyette elektrik, sıhhı ve güneş enerjili sıcak su tesisatları mevcuttur.
Adresi            :Beyceğiz Mah. Atatürk Caddesi Mevkii 13 Ada 33 Parsel  Afşin / KAHRAMANMARAŞ
Yüzölçümü            : 320,88 m2  
Arsa Payı            : Tam
İmar Durumu            : Var   
Kıymeti            : 79.782,00 TL
KDV Oranı            : %18
1. Satış Günü        : 08/06/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü        : 06/07/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
3- Elektronik Ortamda Teklif             Başlangıç ve Bitiş Tarihi
    Birinci Artırma İçin                      : 19/05/2017 - 07/06/2017
    İkinci Artırma İçin                        : 13/06/2017 - 05/07/2017
Satış Yeri    : HÜKÜMET KONAĞI BİNASI ÖNÜ AFŞİN/K.MARAŞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Satış şartları :
    1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını  ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
    2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
    3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
    4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
    5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
    6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/300 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/04/2017
Basın-584254   www.bik.gov.tr

banner130
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.