Kategoriler

www.yesilafsin.com

Afşin'de Biçerdöver ve Balyalama Fiyatları Belli Oldu

Afşin Ziraat Odası Başkanı İbrahim Emiroğlu, 2020 yılı hasat dönemi biçerdöver fiyatının dekar başı kıraç arazilerde 17, sulu arazide ise 22 lira olarak belirlendiğini söyledi.

Fiyatların, bölgedeki çiftçiler ve biçerdöver işletmeleriyle görüşülerek alındığını ifade eden, Afşin Ziraat Odası Başkanı Emiroğlu, "Hububat sezonun başlamasıyla birlikte biçerdöver fiyatlarıyla ilgili olarak her iki tarafı da memnun edecek bir rakamda anlaşmaya çalıştık" dedi.

Biçerdöver ve balyalama fiyatları hakkında bilgi veren Emiroğlu, “İlçemizde hasat dönemi başladı. Oda yönetim kurulumuzca 2020 yılı biçerdöver ve balyalama fiyatlarını çiftçilerimizi ve biçerdöver operatörlerimizi mağdur etmeyecek şekilde belirlemeye çalıştık. Buğdayda, sulu arazide 1 dekar arazide biçerdöver biçim fiyatı 22 lira, kıraç arazide ise 17 lira olarak belirlenmiştir. 1 dekar arazide mısır biçim fiyatı 30 lira şeklindedir.  Sulu arazide saman yapan iki tonluk çift römorklu biçerdöverler için 250 lira, kıraç arazide saman yapan iki tonluk çift römorklu biçerdöverler 280 lira, Ayrıca standart 24 kilogram balya yapımı 2.5 lira olarak belirlendi." açıklamasında bulundu.

Emiroğlu, biçerdöver operatör belgesi bulunmayan, belgesiz biçerdöver kullanan, fazla tane kaybına sebep olan biçerdöver sahipleri ve operatörlerine cezai işlem uygulanacağını belirtti.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Bölge Haberleri
74 Kez Görüntülendi.
Uyuşturucu operasyonunda 3 kişi tutuklandı
Bölge Haberleri
30 Kez Görüntülendi.
Bir ayda 21 bin araç denetlendi
Bölge Haberleri
34 Kez Görüntülendi.
Aranan şüphelilere yönelik operasyonda 25 tutuklama
Bölge Haberleri
129 Kez Görüntülendi.
Trafik kazası: 4 yaralı
Vefatlar
374 Kez Görüntülendi.
Mahmut Yalçın Vefat Etti
Vefatlar
458 Kez Görüntülendi.
Kadir Yılmaz Vefat Etti
Bölge Haberleri
451 Kez Görüntülendi.
Arazi anlaşmazlığı yüzünden öldürülen çiftin cenazeleri toprağa verildi
Bölge Haberleri
322 Kez Görüntülendi.
2 otomobil çarpıştı: 1 ölü, 4 yaralı
Bölge Haberleri
363 Kez Görüntülendi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan, Veda Etti
Bölge Haberleri
180 Kez Görüntülendi.
220 milyon liralık yatırım başvurusu yapıldı