Kategoriler

www.yesilafsin.com

ALES için yeniden başvuru alınacak

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) için yeniden başvuru alınacağını bildirdi.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "ALES/1 için yeniden başvuru alınacaktır. Ayrıca daha önce ALES/1 başvurusu bulunan adaylarımız da sınav merkezi tercihlerini güncelleyebilecektir. Şimdiden tüm adaylarımıza başarılar dilerim." ifadelerini kullandı.

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 13-23 Mart'ta başvuruları alınan ALES/1 için 2-6 Temmuz'da yeniden başvuru alınacak.

Adaylar başvurularını, 6 Temmuz'da mesai saati bitimine kadar ÖSYM sınav koordinatörlükleri veya aynı gün saat 23.59'a kadar ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi "https://ais.osym.gov.tr"den yapabilecek.

Sınav ücreti, 2-7 Temmuz'da ödenecek. Ödeme süresi, banka şubesinden yapacak adaylar için 7 Temmuz mesai saati bitiminde; ÖSYM'nin internet sayfasında e-İşlemler'de yer alan "Ödemeler" alanından kredi kartı veya banka kartı ile gerçekleştirecekler ile banka ATM'leri ve online bankacılık üzerinden yapacak adaylar için 7 Temmuz saat 23.59'da sona erecek.

Sınava 13-23 Mart'ta başvuru yapan adaylardan sınav merkezi tercihini değiştirmek isteyen adaylar da 2-6 Temmuz'da ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi "https://ais.osym.gov.tr"den güncelleme yapabilecek.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Bölge Haberleri
76 Kez Görüntülendi.
Uyuşturucu operasyonunda 3 kişi tutuklandı
Bölge Haberleri
32 Kez Görüntülendi.
Bir ayda 21 bin araç denetlendi
Bölge Haberleri
38 Kez Görüntülendi.
Aranan şüphelilere yönelik operasyonda 25 tutuklama
Bölge Haberleri
143 Kez Görüntülendi.
Trafik kazası: 4 yaralı
Vefatlar
381 Kez Görüntülendi.
Mahmut Yalçın Vefat Etti
Vefatlar
464 Kez Görüntülendi.
Kadir Yılmaz Vefat Etti
Bölge Haberleri
456 Kez Görüntülendi.
Arazi anlaşmazlığı yüzünden öldürülen çiftin cenazeleri toprağa verildi
Bölge Haberleri
326 Kez Görüntülendi.
2 otomobil çarpıştı: 1 ölü, 4 yaralı
Bölge Haberleri
366 Kez Görüntülendi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan, Veda Etti
Bölge Haberleri
181 Kez Görüntülendi.
220 milyon liralık yatırım başvurusu yapıldı