Kategoriler

www.yesilafsin.com

EÜAŞ İşçilerine Bir Tayin Hakkı Daha!

Afşin-Elbistan A Termik Santrali ile Afşin-Elbistan Linyitleri Kömür İşletmesi’nin 20 yıllığına özel firmaya devredilmesinin ardından EÜAŞ bünyesinde çalışan işçilere yeni bir tayin hakkı verildi.

Afşin-Elbistan A Termik Santrali ile Afşin-Elbistan Linyitleri Kömür İşletmesi’nin 20 yıllığına özel firmaya devredilmesinin ardından EÜAŞ bünyesinde çalışan işçilere yeni bir tayin hakkı verildi.

 Diğer kurumlara tayin dilekçesi vermeyen ya da başka kurumları tercih eden personeller, yeni sunulan tayin seçeneğinde EÜAŞ’a ait farklı şehirlerdeki 12 kurumu tercih edebilecek. Tayin isteyen personeller, EÜAŞ'a bağlı 3 kurumu yazarak tayin isteyebilecek.

Afşin-Elbistan A Termik Santrali ile Afşin-Elbistan Linyitleri Kömür İşletmesi’nin 20 yıllığına özel firmaya devredilmesinin ardından ücretli izne ayrılan yaklaşık 1000 EÜAŞ personeliyle ilgili tayin işlemleri devam ediyor. Nisan ayında gerçekleşen tayin işleminde devirden sonra kurulan Afşin-Elbistan A Termik Santrali Koordinasyon İşletme Müdürlüğü bünyesine aktarılan 60 işçi, Afşin-Elbistan B Termik Santrali’ne; yine Afşin-Elbistan Linyitleri Takip Koordinasyon ve İşletme Müdürlüğü bünyesindeki 169 personel de EÜAŞ’a ait başka HES, termik santral ve doğalgaz santrallerine aktarılmıştı. B Termik Santrali’nden de EÜAŞ bünyesindeki diğer kurumlara 36 işçi tayin edilmişti.  Afşin-Elbistan Linyitleri Takip Koordinasyon ve İşletme Müdürlüğü bünyesindeki toplam 930 personelden 536’sı tayin dilekçesi vermişti. Bu işçilerden 340’ı sadece Afşin-Elbistan B Termik Santrali’ne tayinini istemiş; EÜAŞ’a bağlı diğer 17 kurumu ise 196 kişi tercih etmişti. 394 kişi ise tayin dilekçesi vermemişti.

Gelinen noktada Elektrik Üretim Anonim Şirketi’nin (EÜAŞ), devir sonrasında Afşin-Elbistan bölgesinde oluşan personel fazlalığını acil ihtiyacı bulunan diğer birimlere kaydırmak istediği belirtildi. İlk tayin sürecinde EÜAŞ’a ait bazı işletmelere yeterli tercih alınamadığından personel ihtiyaçlarının henüz karşılanamadığı kaydedilirken memur, sözleşmeli memur ve daimi işçi personelin en fazla 3 tercih yaparak 23 Mayıs 2019’a kadar şirkete bildirilmesi istendi. Tayin işlemlerinin, personellerin isteği doğrultusunda yapılacağı vurgulandı.

Personellere ise, Tekirdağ Doğalgaz Santrali, İstanbul Doğalgaz Santrali, 18 Mart Çan Termik Santrali, Karakaya HES, Kılıçkaya HES, Ermenek HES, Gökçekaya HES, Altınkaya HES, Deriner HES, Hirfanlı HES, Hasan Uğurlu-Suat Uğurlu HES ve Sarıyar Hasan Polatkan HES İşletme Müdürlükleri’ne tayin olma hakkı tanındı.

asyalı izle grup videolar
Yorumlar

Daha Fazla Haber
Bölge Haberleri
140 Kez Görüntülendi.
 İlk hac kafilesi uğurlandı
Bölge Haberleri
147 Kez Görüntülendi.
Açık havasa sinema keyfi
Bölge Haberleri
429 Kez Görüntülendi.
Afşinli Hacı Adayları Dualarla Uğurlandı
Bölge Haberleri
233 Kez Görüntülendi.
Kahramanmaraş Havalimanı daimi yolcu giriş-çıkış hava hudut kapısı oldu
Bölge Haberleri
94 Kez Görüntülendi.
Çağlayancerit’te 3,7 büyüklüğünde deprem
Bölge Haberleri
55 Kez Görüntülendi.
Poşetle uyuşturucu satan kişi tutuklandı
Bölge Haberleri
356 Kez Görüntülendi.
Tefecilik operasyonu
Bölge Haberleri
159 Kez Görüntülendi.
 Uyuşturucu operasyonu: 3 gözaltı
Bölge Haberleri
832 Kez Görüntülendi.
Trafik kazası: 4 yaralı
Bölge Haberleri
873 Kez Görüntülendi.
Baca gazı arıtma sistemi isteyen vatandaşlar eylem yaptı