Kategoriler

www.yesilafsin.com

Öğretmenlerin mesleki çalışma programı tamamlandı

Milli Eğitim Bakanlığınca, yaklaşık 1 milyon öğretmene yönelik 2018-2019 eğitim öğretim yılı öncesinde düzenlenecek eylül dönemi mesleki çalışma programının detayları belirlendi.

Milli Eğitim Bakanlığınca, yaklaşık 1 milyon öğretmene yönelik 2018-2019 eğitim öğretim yılı öncesinde düzenlenecek eylül dönemi mesleki çalışma programının detayları belirlendi.

Bakanlığın internet sitesinden, MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce hazırlanan eylül dönemi mesleki çalışma programı yayımlandı.

Çalışma programının, öğretmenlerin genel kültür, özel alan eğitimi, pedagojik formasyon alanlarında bilgi ve görgülerini artırmak, öğretmenlere yeni beceriler kazandırmak, eğitim ve öğretimde karşılaşılan problemlere çözüm yolları bulmak, öğrenci ile çevrenin ihtiyaçlarına göre plan ve programları hazırlayıp uygulamak amacıyla oluşturulduğu kaydedildi.

Buna göre iki hafta sürecek mesleki çalışma programı 3-14 Eylül'de gerçekleştirilecek.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, programın birinci haftasının başladığı 3 Eylül Pazartesi, TRT Okul'dan canlı olarak yapılacak yayınla öğretmenlere hitap edecek.

Gelecek senenin, 30 Haziran'da hayatını kaybeden İslam Bilim Tarihi Araştırmacısı Prof. Dr. Fuat Sezgin yılı ilan edilecek olması sebebiyle, Sezgin'in "Bilim Tarihi Sohbetleri" kitabı öğretmenlerce okunarak tartışılacak.

"Bir milyon öğretmen, bir milyon fikir"
Öğretmenlerin güncel eğitim yöntemleri konusunda farkındalık kazanmalarını ve tecrübeleri çerçevesinde Bakanlık politikalarının gelişimine katkı sunmalarını sağlamak amacıyla "Bir milyon öğretmen, bir milyon fikir" faaliyeti yapılacak.

Bu kapsamda, belirlenen konularla ilgili öğretmenlerin görüş ve önerileri alınarak, il milli eğitim müdürlüklerine bağlı ARGE birimlerine iletilecek.

Ayrıca, 45 kitabın yer aldığı "örnek kitap listesi" ve 50 filmin olduğu "örnek film listesi"ndeki eserler, öğretmenlerle paylaşılacak.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Sağlık
11 Kez Görüntülendi.
Afşin'de Nöbetçi Eczaneler
Bölge Haberleri
18 Kez Görüntülendi.
AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici: "Her an vatandaşla iç içeyiz"
Spor
32 Kez Görüntülendi.
Maraşlı Yüzücü İki Rekor Birden Kırdı
Bölge Haberleri
90 Kez Görüntülendi.
Elbistan Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi Açılıyor
Vefatlar
118 Kez Görüntülendi.
Yusuf Berktaş Vefat Etti
Vefatlar
63 Kez Görüntülendi.
İsmail Yıldırım Vefat Etti
Bölge Haberleri
13 Kez Görüntülendi.
KSÜ, Çanakkale Zaferi’nin 104. Yılında Şehitlerimizi Andı
Spor
28 Kez Görüntülendi.
Kahramanmaraşlı Boksör, Türkiye Şampiyonu Oldu
Bölge Haberleri
259 Kez Görüntülendi.
Kızını Taciz Eden Kişiyi Öldüren Sanık, Hakim Karşısına Çıktı
Bölge Haberleri
51 Kez Görüntülendi.
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Kahramanmaraş'ta