Kategoriler

www.yesilafsin.com

DGS adaylarının cevap kağıtları erişime açıldı

Adaylar, soru kitapçıklarını ve sınav sorularına verdikleri yanıtları "https://ais.osym.gov.tr" adresinden inceleyebilecek.

Adaylar, soru kitapçıklarını ve sınav sorularına verdikleri yanıtları "https://ais.osym.gov.tr" adresinden inceleyebilecek.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 21 Temmuz'da gerçekleştirilen 2018-Dikey Geçiş Sınavına (DGS) giren adayların cevap kağıtları erişime açıldı.

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 21 Temmuz'da uygulanan 2018-DGS'ye giren adayların cevap kağıtlarının görüntüleri ve cevap kağıtlarına yaptıkları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları, sınav soruları ve soruların doğru cevapları "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden 10 gün süreyle erişime açıldı.

Adaylar, T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra sınavda kullandıkları cevap kağıdının görüntüsünü, yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebilecek.

Adaylar ayrıca, cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili verdikleri cevabı da inceleyebilecek.

Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenecek. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile ham puanları da gösterilecek.

Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımayacak.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Bölge Haberleri
457 Kez Görüntülendi.
Uyuşturucu satıcısı baba ve oğlu yakalandı
Bölge Haberleri
104 Kez Görüntülendi.
Hapis cezası bulunan firariler yakalandı
Bölge Haberleri
201 Kez Görüntülendi.
Kahramanmaraş'ta aranan 2 terör şüphelisi yakalandı
Bölge Haberleri
570 Kez Görüntülendi.
Afşin'de Şiddetli Yağış
Vefatlar
274 Kez Görüntülendi.
Mehmet Büyük Vefat Etti
Vefatlar
426 Kez Görüntülendi.
Hatice Ezer Vefat Etti
Vefatlar
272 Kez Görüntülendi.
İhsan Mıhçı Vefat Etti
Bölge Haberleri
179 Kez Görüntülendi.
Özel Yıldız Koleji Yıldız Kadrosu İle Devam Ediyor
Bölge Haberleri
294 Kez Görüntülendi.
Askerlik süresini 6 aya indiren teklif TBMM'de kabul edildi
Bölge Haberleri
620 Kez Görüntülendi.
AK Parti Kahramanmaraş Milletvekillerinden Müjdeler