Kategoriler

www.yesilafsin.com

DGS adaylarının cevap kağıtları erişime açıldı

Adaylar, soru kitapçıklarını ve sınav sorularına verdikleri yanıtları "https://ais.osym.gov.tr" adresinden inceleyebilecek.

Adaylar, soru kitapçıklarını ve sınav sorularına verdikleri yanıtları "https://ais.osym.gov.tr" adresinden inceleyebilecek.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 21 Temmuz'da gerçekleştirilen 2018-Dikey Geçiş Sınavına (DGS) giren adayların cevap kağıtları erişime açıldı.

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 21 Temmuz'da uygulanan 2018-DGS'ye giren adayların cevap kağıtlarının görüntüleri ve cevap kağıtlarına yaptıkları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları, sınav soruları ve soruların doğru cevapları "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden 10 gün süreyle erişime açıldı.

Adaylar, T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra sınavda kullandıkları cevap kağıdının görüntüsünü, yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebilecek.

Adaylar ayrıca, cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili verdikleri cevabı da inceleyebilecek.

Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenecek. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile ham puanları da gösterilecek.

Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımayacak.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Gündem
102 Kez Görüntülendi.
Afşin'de Nöbetçi Eczane
Bölge Haberleri
292 Kez Görüntülendi.
900 uyuşturucu hap ele geçirildi
Bölge Haberleri
98 Kez Görüntülendi.
Kahramanmaraş'ta Yılın İlk Dersini Öğretim Üyeleri Verdi
Bölge Haberleri
530 Kez Görüntülendi.
Cezaevine uyuşturucu sokarken yakalandı
Bölge Haberleri
564 Kez Görüntülendi.
107 İşçi Yargıtay Kararının Uygulanmasını Bekliyor
Vefatlar
642 Kez Görüntülendi.
Fatma Yanar Vefat Etti
Bölge Haberleri
30 Kez Görüntülendi.
Başkan Erkoç: “Dondurma Müzemiz Hazırlanıyor”
Ekonomi
292 Kez Görüntülendi.
Afşin Serbest Piyasa Altın ve Döviz Kuru
Sağlık
283 Kez Görüntülendi.
Dr. Hatipsoylu “Çocukluk çağı aşılarını ihmal etmeyin”
Bölge Haberleri
182 Kez Görüntülendi.
Büyükşehir'in Hukuk Komisyonu Afşin'de Toplandı