Kategoriler

www.yesilafsin.com

Türkiye'nin ilk 'multifonksiyonel' stadyumu Kahramanmaraş'a yapılacak, 30 bin kişilik olacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Kahramanmaraş'a yapılacak olan stadyumun 30 bin kişi kapasitesine sahip olacağının müjdesini verdi. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Kahramanmaraş'a yapılacak olan stadyumun 30 bin kişi kapasitesine sahip olacağının müjdesini verdi. 
Kahramanmaraş halkının uzun yıllardır beklenti içerisinde olduğu yeni stadyum noktasında sevindirici haberler geldi. 
İlk olarak AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürü'nü kente davet ederek bir toplantı düzenlemişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da mitinginde Kahramanmaraş'a yeni stadyumun yapılacağının müjdesini vermişti. Sevindirici haber kentin spor severlerini heyecanlandırırken, stadyumun kaç kişilik olacağı merak ediliyordu. Aksu TV'de canlı yayına katılan Ünal stadyumun 30 bin kişilik olacağını söyledi.
Türkiye'nin ilk 'multifonksiyonel' stadyumu Kahramanmaraş'a yapılacak
Ünal, Kahramanmaraş'a yeni bir stadyumun yapılacağını ve bu stadyumun Avrupa'da birçok örneği bulunan, içerisinde alışveriş merkezi ve çeşitli yaşam alanlarının olduğu 'multifonksiyonel stadyum' şeklinde planlanacağını söyledi.
Kahramanmaraş'a yapılacak stadyumunun sosyal yaşam alanları ile donatılacağını ve kendi masraflarını karşılayabileceğini dile getiren Ünal, açıklamasından şunları söyledi:
" Kahramanmaraş'ımıza yapacağımız stadyumu öyle bir şekilde yapalım ki, içerisinde alışveriş merkezinin olduğu, aynı şekilde dükkanların olduğu, insanların bir yaşam alanı ve yaşayan bir merkez olmasını sağlayalım. Sadece futbol oynanmasın, orada diğer spor faaliyetleri de gerçekleştirilsin ve dolayısıyla stadyum kendi giderini karşılayacak, bugün 'multifonksiyonel' denilen, Avrupa'da birçok örneği bulunan çok fonksiyonlu bir yer planlayalım. İnşallah bu stadyumu programa alacağız."


 

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Vefatlar
51 Kez Görüntülendi.
Sinan Dağlı Vefat Etti
Vefatlar
124 Kez Görüntülendi.
Turan Aktaş Vefat Etti
Bölge Haberleri
104 Kez Görüntülendi.
Milli Güreşçi Hayri Yücel Tek Işık Spor Kulübü Başkanı Seçildi
Sağlık
17 Kez Görüntülendi.
Bisiklet bana hayat verdi
Bölge Haberleri
821 Kez Görüntülendi.
Kahramanmaraş'ta cinayet
Bölge Haberleri
41 Kez Görüntülendi.
20. Geleneksel Bertiz Boyalı Kısa Şalvar Güreş Festivali
Bölge Haberleri
573 Kez Görüntülendi.
Trafik kazası: 1 ölü, 1 yaralı
Bölge Haberleri
28 Kez Görüntülendi.
Büyükşehir Ve Kızılay’dan Barış Günü Etkinliği
Bölge Haberleri
173 Kez Görüntülendi.
İki halk otobüsü çarpıştı: 7 yaralı
Bölge Haberleri
218 Kez Görüntülendi.
Aycan: "Seçimle alakalı yol haritamızı,  MYK toplantısında belirleyeceğiz"