Kategoriler

www.yesilafsin.com

Andırın'da kadın girişimciler bir araya geldi

Mikro Kredi Andırın Şubesinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlediği etkinlik, girişimci kadınları bir araya getirdi. 

Mikro Kredi Andırın Şubesinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlediği etkinlik, girişimci kadınları bir araya getirdi. 

Küçük sermaye desteği ile kadınlara kendi işlerini kurma imkanı sağlayan Mikro Kredi Andırın Şubesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü, ilçede mikro kredi desteği ile iş kuran kadınlarla kutladı. 

Andırın Kaymakamı Haluk Koç, etkinlikte yaptığı konuşmada, kadına çok önem veren bir medeniyete sahip olduklarını ifade etti. 

Türklerde her ne kadar erkek bey ise de hanımın evin ve bütün ailenin fikir danışanı olduğuna dikkati çeken Koç, "Son zamanlarda hepimizi üzen, erkeklerin kadınlar üzerine şiddet uygulamasıdır. Sizin çocuklarınızı yetiştirirken, anneliğin, kadının önemini öne çıkarmanız bir sonraki nesil için çok önemlidir." dedi. 

Mikro Kredi Andırın Şube Sorumlusu Suzan Şahan da mikro kredi sayesinde Andırın'da birçok kadının işyeri sahibi olduğunu söyledi. 

Faaliyetleri hakkında bilgi veren Şahan, 4 yılda 279 üyeye ulaştıklarını ve yaklaşık 4 milyon 500 bin lira kredi dağıttıklarını ve bu krediden yararlan 30 girişimci kadının kendi işlerinin patronu olduğunu söyledi. 

Etkinlikte, Kaymakam Koç ve Belediye Başkanı Baki Tezcan, konuşmaların ardından mikro kredi üyesi kadınların gününü kutlayarak, karanfil hediye etti. 

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Gündem
32 Kez Görüntülendi.
Afşin'de Nöbetçi Eczane
Gündem
30 Kez Görüntülendi.
Ünal "Yerel Medya Buluşmaları" Programına Katıldı
Bölge Haberleri
478 Kez Görüntülendi.
Kurtlar Koyun sürüsüne Saldırdı
Vefatlar
269 Kez Görüntülendi.
Fatma Güneş Vefat Etti
Bölge Haberleri
155 Kez Görüntülendi.
Afşin Belediyesi Beyceğiz Mahallesinde…
Gündem
271 Kez Görüntülendi.
Afşin'de şehir içi ulaşımda nakit kullanımı kalkıyor
Bölge Haberleri
174 Kez Görüntülendi.
MHP Milletvekili Adayı Öner, Mahalle Mahalle Geziyor
Ekonomi
136 Kez Görüntülendi.
Afşin Serbest Piyasa Altın ve Döviz Kuru
Genel
14 Kez Görüntülendi.
Kandil'e hava harekatı: 10 terörist etkisiz hale getirildi
Gündem
17 Kez Görüntülendi.
'Doğanın sarı gelini' çiçek açıyor