Kategoriler

www.yesilafsin.com

Kahramanmaraş SGK’dan Önemli Duyuru

Kahramanmaraş SGK Müdürlüğü yaptığı duyuruda emekli olabilecek sigortalılara yönelik kredi kullandırılması için T.C. Ziraat Bankası ile işbirliği protokolü imzalandığını duyurdu.

Kahramanmaraş SGK Müdürlüğü yaptığı duyuruda emekli olabilecek sigortalılara yönelik kredi kullandırılması için T.C. Ziraat Bankası ile işbirliği protokolü imzalandığını duyurdu.

Yapılan duyuruda: "Bilindiği üzere 13/02/2018 tarihinde T.C. Ziraat Bankası A.Ş ile Kurumumuz arasında 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının 4(b) kapsamında bulunan ve borçlarını ödemeleri halinde emekli olabilecek sigortalılarımıza kredi kullandırılması için protokol imzalanmıştır.

İmzalanan protokol uyarınca; 4(b) kapsamında hizmeti bulunan ve bu hizmetler dikkate alındığında 4(b) yaşlılık aylığı bağlanacak sigortalılarımızın birikmiş sigorta prim borçlarının (sigorta primi, genel sağlık sigortası borcu, durdurulan süreleri ihyası, doğum ve askerlik kapsamındaki hizmet borçlanmalar dâhil) tasfiyesine yönelik sigorta prim borcu kredisi kullandırılacak olup sigortalılarımız masrafsız olarak (hayat sigortası ve yasal yükümlülükler hariç) 1,28 faiz oranı ile 48 aya kadar vadeli kredi kullanabileceklerdir.

Söz konusu kredi kendi adına çalışan esnaflarımıza (bağ-kur) ve tarımsal faaliyette bulunan çiftçilerimize verilebilecektir.

Söz konusu kredi imkânından faydalanarak emekli olmak isteyen sigortalılarımız Yaşlılık aylığına hak kazanıp kazanılmadığının tespiti için İl Müdürlüğümüze ya da ilçelerimizde bulunan bağlı Sosyal Güvenlik Merkezlerimize başvuru yaparak oluşacak prim borcunun ödenmesi halinde yaşlılık aylığına hak kazanıldığının belirlenmesinin ardından Kurumumuzca Ziraat Bankasına yönlendirme yapılarak işlemleri sonuçlandırılacaktır.

Vatandaşlarımızın 01/03/2018 ile 31/05/2018 tarihleri arasını kapsayan 3 aylık sürede yapılması halinde sigortalılarımıza aylık bağlanabilecektir.

Kurumumuzca hak sahiplerine bağlanacak ölüm aylığı ve sigortalıya bağlanacak malullük aylıkları ve 4(a) kapsamındaki sigortalılar ile yurtdışı borçlanmaları protokol kapsamında değildir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur. "denildi.

               

Yorumlar

Yalçın kaya 7 Ay Önce

Merhaba benim 1986 BAĞKUR girişim var 1988 sgk girişim var yanlız şimdi imzalanan protokolda sadece bağkur. dan emekli olacaklara çıkan bir yasa peki benim 17.11.2017. 'de sgk'dan emekli olacaksin dediler gittim emeklilik dilekçemi vermeye senin bağkura borcun var dediler gittim yatırdım 30.11.2017 tarihi itibariyle emeklisin dediler ama bir hafta sonra bir mesaj geldi bağkura borcun var emekliliğinz düşürülmüştür peki şimdi bu insanların günahı nedir bilinmeyen borç çıkıyor bir dünya fayiz ekliyorlar benim borcum bağkura ama sgk'dan emekli olucam bana sen krediden yararlanamasın Saygılarımla

Yilmaz karagülle 7 Ay Önce

Bos yere insan oyaliyorlar ziraat bankasi sicil yoklamasi yapiyor 10 yillik prim borcu zaten maas karsilamiyor devlet bankasindan uzak duracaksin bu yayini yaparken bir ziraat ban.sbmsordunuzmu hangi

merve 7 Ay Önce

bağkurlulara var sigortalılara neden yok

Daha Fazla Haber
Sağlık
6 Kez Görüntülendi.
'Her 10 çocuktan 1'inde büyüme geriliği var'
Sağlık
8 Kez Görüntülendi.
Şeker-İş'ten NBŞ ve yapay tatlandırıcı uyarısı
Sağlık
6 Kez Görüntülendi.
Her unutuyorum diyen kişi alzaymır değildir
Bölge Haberleri
52 Kez Görüntülendi.
Paraşütçülerin Gözdesi: Kardelen Tepesi
Bölge Haberleri
645 Kez Görüntülendi.
İlçe Milli Eğitimde 9 Ay Çalışacak 60 Kişi Belirlendi
Gündem
32 Kez Görüntülendi.
Başkan Topaktaş’ın Ahilik Haftası Mesajı
Bölge Haberleri
55 Kez Görüntülendi.
Ozanlar Derneğinin Duvarları 'Miras' Taşıyor
Bölge Haberleri
86 Kez Görüntülendi.
21 Eylül Cuma Hutbesi
Bölge Haberleri
49 Kez Görüntülendi.
Büyükşehir'den Afşin'e 182 bin Metrekare Parke ve Bazalt
Vefatlar
689 Kez Görüntülendi.
Mehmet Karabulut Vefat Etti