Kategoriler

www.yesilafsin.com

Okuma Yazma Seferberliği Afşin'de Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın yurt genelinde başlattığı "Okuma-Yazma Seferberliği" Afşin'de de başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın yurt genelinde başlattığı "Okuma-Yazma Seferberliği" Afşin'de de başladı.

Afşin Kaymakamlığı ve Afşin Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde başlatılan 'okuma yazma bilmeyen kalmasın' kampanyası kapsamında ilçede 252 bayan, 12 erkek vatandaşın okuma yazma bilmediği tespit edildi.

Okuma yazma kurslarındaki ilk dersin 15 Mart 2018’de başlayacağını ancak yeterli katılım sağlayan okullarda okuma yazma kursunun açılarak eğitimlere başladığını belirten Afşin Halk Eğitim Müdürü Ahmet Şahan, okuma yazma bilmeyen vatandaşları kursa katılmaya davet etti.

Okul olmayan mahallelere Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kurslarda eğitim verileceğini dile getiren Şahan, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından ülkemiz genelinde başlatılan okuma, yazma seferberliğini ilçemizde de başlattık. Afşin Kaymakamlığımızın öncülüğünde Halk Eğitim Merkezimiz tarafından ilçemizde tespit ettiğimiz okuma yazma bilmeyen bütün bireylerimize oluşarak okuma ve yazmayı öğretmeyi amaçlıyoruz." dedi.

Okuma yazmanın önemine işaret eden Halk Eğitim Merkezi Şahan, " Okumanın yaşı gerçekten de olmaz. Bizler okuma yazma kursumuzu yeterli katılım sayısına ulaştığımız kursiyerlerimize başlattık. Kursiyerlerimiz haftada 10 saat olmak üzere kursa katılım sağlayacaklar. Kayıtlarımız devam ediyor. Bizim tespit ettiğimiz haricinde olan vatandaşlarımızın kursa katılımları çok önemli. Kurslarımızı tamamladıktan sonra bitirenlere törenle okur yazarlık belgesi vereceğiz. Kurslara kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlarımızın 5 Mart’a kadar kendilerine en yakın ilkokul, ortaokul veya Halk Eğitim Merkez Müdürlüğüne başvuru yapabilirler." açıklamasında bulundu.

Yorumlar

Okuma yazma bilipte diplaması... 4 Ay Önce

Daha Fazla Haber
Gündem
32 Kez Görüntülendi.
Afşin'de Nöbetçi Eczane
Gündem
30 Kez Görüntülendi.
Ünal "Yerel Medya Buluşmaları" Programına Katıldı
Bölge Haberleri
484 Kez Görüntülendi.
Kurtlar Koyun sürüsüne Saldırdı
Vefatlar
271 Kez Görüntülendi.
Fatma Güneş Vefat Etti
Bölge Haberleri
157 Kez Görüntülendi.
Afşin Belediyesi Beyceğiz Mahallesinde…
Gündem
275 Kez Görüntülendi.
Afşin'de şehir içi ulaşımda nakit kullanımı kalkıyor
Bölge Haberleri
175 Kez Görüntülendi.
MHP Milletvekili Adayı Öner, Mahalle Mahalle Geziyor
Ekonomi
137 Kez Görüntülendi.
Afşin Serbest Piyasa Altın ve Döviz Kuru
Genel
14 Kez Görüntülendi.
Kandil'e hava harekatı: 10 terörist etkisiz hale getirildi
Gündem
17 Kez Görüntülendi.
'Doğanın sarı gelini' çiçek açıyor