Kategoriler

www.yesilafsin.com

Başkan Güven, Din Görevlileriyle Bir Araya Geldi

Afşin Belediyesi,  Yerel Buluşmalar İstişare Toplantısı'nın 4.'sünü gerçekleştirdi.

Afşin Belediyesi,  Yerel Buluşmalar İstişare Toplantısı'nın 4.'sünü gerçekleştirdi.

Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven,  'Yerel Buluşmalar İstişare Toplantısı'nda din görevlileri ve belediye meclis üyeleri ile bir araya geldi.

Belediye Düğün ve Konferans Salonunda gerçekleştirilen istişare toplantısında konuşan Belediye Başkanı Güven, din görevlilerinin manevi birlik ve beraberlik noktasında toplum açısından tutum ve davranışları nedeniyle milletin tek vücut olmasında büyük bir etken olduklarını söyledi.

Türk Silahlı Kuvvetlerince Afrin'e gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatına ilişkin açıklamalarda bulunan Güven, “Allah herkese bir görev yüklediği gibi Türk devletine de dünyanın neresinde olursa olsun zulme uğrayan mazlumların yanında olmakta. Rabbim bize bu görevi yüklemiş devletimize bu fedakârlığı vermiş bunun içinde Rabbime hamd olsun yine mazlumların yanında olmak üzere büyük bir sefer başlattık. Aslında bunları televizyonlardan izliyoruz ama orada yaşanan şeyler kolay şeyler değil. Orada yiğitlerimizin ordumuzun kadraja sığan mücadelesi kadar kolay değil. Bugün operasyonun 20. günü. 20 gündür askerlerimiz sürekli çalışıyorlar. Sürekli açık havadalar, belki yiyorlar belki yiyemiyorlar 20 gündür açık havada hani biz küçümsüyoruz 3-5 çapulcu diyoruz ama dünyanın tüm zengin ülkelerinin desteklediği modern silahlarla donattığı belki de dünya tarihinde görülmemiş silahların arkasında bizim yiğitlerimize top atıyorlar, füze atıyorlar, mermi atıyorlar. Bu sıradan bir terör operasyonu değil. Büyük bir savaş, bize farz kılınan sefer, zafer ise Rabbimin takdiri. İnşallah yiğitlerimize ordumuza ve milletimize tüm İslam Alemine Rabbim zaferide nasip edecek. “dedi.

Toplumun maneviyatını yükselten insanlar olarak en başta din görevlilerinin birlik ve beraberlik sağlaması konusunda gayret gösterdiklerine değinen Güven, “Biliyorum her namazdan sonraki dualarınızda ordumuza yiğitlerimize yer veriyorsunuz. İnşallah yer vermeye devam ederiz onların başarısı ve muzafferi için dua etmeye devam edelim. Yine toplumun nabzını tutan, toplumun maneviyatını yükselten insanlar olarak en başta sizin fedakârlıklarınızla birlik ve beraberliği sağlaması konusunda büyük bir gayret edeceğinizi biliyorum. Allah ezanları susturmasın bayrağımızın gölgesini üzerimizden indirmesin. Rabbim sizlere mesleki sorunlarınızın bittiği, çok daha güzel bir ortamda çalıştığınız toplumu aydınlattığınız bir destekle nice uzun günler geçirmenizi diliyorum.  Bu toplantıya katılarak beni onurlandırdınız. Kırsal mahallelerde ki imamlarımızın da katılım sağlaması için Çarşamba günü tekrar bir istişare toplantısı gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Ayağınıza sağlık, Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun. “diye konuştu.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Bölge Haberleri
1165 Kez Görüntülendi.
AK Parti'nin Aday Adayı Listesi Belli Oldu
Bölge Haberleri
213 Kez Görüntülendi.
Şehit Kaçmaz, son yolculuğuna uğurlandı
Bölge Haberleri
199 Kez Görüntülendi.
Güvenç’ten Dev Sağlık Yatırımı Müjdesi
Bölge Haberleri
89 Kez Görüntülendi.
"Kaçak sigara artmıştır"
Bölge Haberleri
1936 Kez Görüntülendi.
'Yeni Afşin'in İmar Planı Tamam!
Bölge Haberleri
497 Kez Görüntülendi.
EÜAŞ Genel Müdürü Alagöz, Santralleri İnceledi
Vefatlar
285 Kez Görüntülendi.
Sariye Köş Vefat Etti
Bölge Haberleri
194 Kez Görüntülendi.
Afşin Belediyespor 3 Puana Odaklandı
Sağlık
36 Kez Görüntülendi.
Antibiyotikler ateş düşürücü, ağrı kesici değildir
Genel
172 Kez Görüntülendi.
Çiftçilerin Hazine arazilerini kiralayabilmesi için son fırsat