Kategoriler

www.yesilafsin.com

Afşin'deki Maden Şehitleri Anılacak

Afşin'de 6 ve 10 Şubat 2011 tarihlerinde meydana gelen göçükte hayatını kaybeden 11 işçi, düzenlenecek tören ve okunacak mevlitlerle anılacak.

Afşin'de 6 ve 10 Şubat 2011 tarihlerinde meydana gelen göçükte hayatını kaybeden 11 işçi, düzenlenecek tören ve okunacak mevlitlerle anılacak.

Afşin-Elbistan B Termik Santrali'ne kömür temin edilen Çöllolar Kömür Sahası'nda 7 yıl önce yaşanan göçükte yaşamını yitiren 11 madenci mevlidi şerif programı ve anma programı düzenlenecek.

Çöllolar Kömür Sahası'nı işleten Park Teknik A.Ş. tarafından düzenlenecek olan anma töreni, 10 Şubat 2018 Cumartesi günü Çöllolar Kömür Sahası'nda gerçekleştirilecek.

- Olayın geçmişi

Afşin-Elbistan B Termik Santrali için kömür üretimi yapılan Çöllolar Kömür Sahası'nda 6 Şubat 2011'de meydana gelen göçükte Yaşar Alkaya yaşamını yitirmiş, 10 Şubat 2011'deki ikinci göçükte ise 10 kişi toprak altında kalmıştı.

Göçük altından dozer operatörü Ruşen Demir'in cenazesi çıkarılmış, Hacı Mehmet İpek, Muhsin Koşan, Adnan Demir, Tuğran Gökhan, Nail Yılmaz, Kemal Elmas, Cuma Yıldırım, Aydoğan Polat ve Halil Tatlı'nın cansız bedenlerine ise ulaşılamamıştı.

Meydana gelen göçükte hayatını kaybeden madenciler için Çöllolar Kömür Havzasında anıt mezar yapılmıştı. Çöllolar'ı kuş bakışı gören bir alana yapılan anıt üzerinde göçükte hayatını kaybeden madencilerin isimleri yer alıyor.

Göçükle ilgili 23 kişinin yargılandığı davada mahkeme, 4 yıl 2'şer ay hapse mahkum ettiği 4 sanığın cezasını 91 bin 200'er lira para cezasına çevirmişti.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Bölge Haberleri
19 Kez Görüntülendi.
Şampiyonlardan Halk Eğitim Merkezine Ziyaret
Bölge Haberleri
13 Kez Görüntülendi.
Kahramanmaraş'ta Fırat Çakıroğlu Adı Ölümsüzleşti 
Bölge Haberleri
94 Kez Görüntülendi.
Hastane Acillerinde Yeni Dönem 
Bölge Haberleri
31 Kez Görüntülendi.
Baharın Müjdecisi İlk Cemre Havaya Düştü
Bölge Haberleri
195 Kez Görüntülendi.
Afşin'de gösteri ve yürüyüş alanları belirlendi
Bölge Haberleri
75 Kez Görüntülendi.
İlçe Tarım Vatandaşları Bilgilendirmeye Devam Ediyor
Vefatlar
197 Kez Görüntülendi.
Mehmet Topaktaş Vefat Etti
Gündem
72 Kez Görüntülendi.
Afşin Serbest Piyasa Altın ve Döviz Kuru
Bölge Haberleri
184 Kez Görüntülendi.
Ev Hanımları Mikrokredi Satış Merkezi ile Aile Ekonomilerine Katkıda Bulunuyor
Sağlık
18 Kez Görüntülendi.
Mevsim geçişlerinde yüz felcine dikkat!