Kategoriler

www.yesilafsin.com

Afşin Yardım Evi'nde Para Geçmiyor!

Afşin İş Kadınları Derneği, Afşin Kaymakamlığı ve Afşin Belediyesinin desteğiyle yardım evi projesini hayata geçirdi.

Afşin İş Kadınları Derneği, Afşin Kaymakamlığı ve Afşin Belediyesinin desteğiyle yardım evi projesini hayata geçirdi.

Afşinli vatandaşlar artık bedenlerine uymayan ya da evde fazlalık yaptığını düşündükleri eşyaları Afşin İş Kadınları Derneği’nin yardım evine bağışlayabilecek. Maddi durumu iyi olmayan kişiler bu yardım evinden ihtiyaçlarını karşılayabilecek.

Afşin Belediyesi ve İş Kadınları tarafından yardım evi kuruldu.  Bu yardım evinde para geçmiyor. Yardım evinde kıyafetten tutun da,  gıda malzemesine kadar her türlü ihtiyaç malzemesine rastlamak mümkün.

Ekonomik durumu iyi olmayan vatandaşlar için kurulan yardım evini ziyaret eden Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven,” Toplumda bir sürü sosyal kurumlar var. İnsanlar faaliyet gösteriyor, bizimde Afşin'de iş kadınları derneğimiz var. İş kadınlarımız kendi işlerinden artan zamanlarda düşünmüşler Afşin için ne yapabiliriz? diye. İlçemizin belli bir Suriyeli nüfusu var, ekonomik durumu iyi olmayan insanlar var. Böyle bir şeye karar vermişler.Hanımlar dediler ki başkanım biz böyle bir şeyi düşünüyoruz yardımcı olur musunuz? Biz de merkezi birlikte açalım, masrafları biz karşılayalım dedik ve güzel bir şey çıktı. Evinde ihtiyacın olmayanı getir ihtiyacın olanı da götür. Tabi götürmeden de getirebilirler, özellikle hayırsever insanlarımız burada hayır yapmak istediklerinde buraya ürünlerini getirebilirler. Aşırı derecede kullanılmış,bozulmuş gıdalar istemiyoruz.” diye konuştu.

Burada gerçekleştirilen hizmetin gönüllülük esasına dayandığını aktaran Güven, “ “Burada hizmet veren arkadaşlarımız kontrollerini yapıyorlar, incelemelerini yapıyorlar. Ondan sonra ancak raflara ürünler giriyor. Bu noktada tüm hemşerilerimize duyurmak istiyoruz, böyle bir merkez var. İhtiyaç sahibi olan insanlar ihtiyaçlarını kimseden bir şey istemeden utanmadan ya da sıkıntıya girmeden karşılayabilecekler. Biz ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımızı bekliyoruz. Yardım etmek isteyen hemşehrilerimize buradan çağrıda bulunuyoruz. ihtiyacı olana belki ulaşamazsınız ama ihtiyacı olan buraya geliyor. Onların ihtiyacını gidermiş olursunuz. Kısaca iyi bir şeyyaptığımızı düşünüyoruz. İş Kadınları Derneğimize ve tüm üyelerine ben teşekkür ediyorum.Onlara minnettarım” açıklamasında bulundu.

Afşin İş Kadınları yönetim kurulu üyesi ve yardım evi sorumlusu Selma Özdemir,  kullanılmayan eşyaları yardım evinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırmak istediklerini belirtti.

Yorumlar

Yasin sert 4 Ay Önce

Adresi neresi bu yardım evinin

Daha Fazla Haber
Eğitim
33 Kez Görüntülendi.
Ortaokul Öğrencilerinden Afşin MYO Ziyareti
Bölge Haberleri
13 Kez Görüntülendi.
Kahramanmaraş’ta "57. Alay vefa yürüyüşü"
Bölge Haberleri
386 Kez Görüntülendi.
Afşin'de 29 Nisan'da 8 Saat Elektrik Yok!
Ekonomi
62 Kez Görüntülendi.
Genç Çiftçi Desteği İçin Son Gün 30 Nisan
Bölge Haberleri
69 Kez Görüntülendi.
Evlilikte Pozitif İletişim Konulu Konferans Düzenlenecek
Bölge Haberleri
42 Kez Görüntülendi.
Büyükşehir 7 Üst Geçit Yapıyor
Politika
80 Kez Görüntülendi.
Ünal: “AK Parti'de milletvekili aday adaylığı başvuruları başladı”
Bölge Haberleri
153 Kez Görüntülendi.
Afşin Belediyesi Asfalt Çalışmasına Start Verdi
Vefatlar
412 Kez Görüntülendi.
Mehmet Kılınç Vefat Etti
Vefatlar
297 Kez Görüntülendi.
Döndü Çiçek Vefat Etti