Kategoriler

www.yesilafsin.com

Tekir ve Çağlayan Tüneli Ulaşıma Açıldı

Göksun-Kahramanmaraş arasındaki karayolunda Tekir ve Çağlayan tünelleri de ulaşıma açıldı.

Göksun-Kahramanmaraş arasındaki karayolunda Tekir ve Çağlayan tünelleri de ulaşıma açıldı.

Tekir tüneli uzunluğu bin 150 metre, Çağlayan tüneli uzunluğu 2 bin 500 metre olarak hizmete açıldı.

Daha önce trafiğe açılan Göksun-Kahramanmaraş arasındaki 3 tünelin toplam uzunluğu 4 bin 470 metreydi. Tekir ve Çağlayan tünellerinin açılmasıyla 5 olan tünelin toplam uzunluğu 8 bin 120 metre oldu.

2018’de bitirilmesi planlanan Menzelet Barajı Yol Ayrımı Gökçe Mağara- Fırnız Çayı arasındaki 5 tünelin toplam uzunlu ise 7 bin 840 metre olacak. Yapım çalışmaları devam eden bu tünellerde inşaat gerçekleşme oranı yüzde 75’e ulaştı. 2018 yılında tamamlanan tünellerle Göksun-Kahramanmaraş Karayolu arasında 10 tünel ulaşıma açılacak ve bu tünellerin toplam uzunluğu 15 bin 950 metre olacak.

Basın mensuplarıyla bir araya gelen AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Uğur Dilipak, “Söz verdiğimiz işleri birer ikişer hayata geçiriyoruz. Tekir ve Çağlayan tünellerimiz bugün itibarıyla Allah’ın izniyle ulaşıma açılıyor. Tekir tünelimiz bin 150 metre, Çağlayan tünelimiz de 2 bin 500 metredir. Daha önceki açılan tünellerimiz 4 bin 470 metre. Bizim 7 bin 840 metre devam eden tünellerimiz var. Burada da şuan da gerçekleşme oranı yüzde 80’ler civarında. Bu açılacak olan 6 tane tünelimize yani 7 bin 840 metrelik tünellerimiz içerisindeki en uzun tünel 3 bin 678 metre. Hani yıllarca Bolu Tüneli deriz ya, Bolu Tüneli’nin uzunluğu 3 bin 125 metredir. Bundan 600 metre daha uzun tünelimiz var. 2018 yılında bitecek olan Fırnız ile Gökçemağara arasındaki tünellerden bir tanesinin uzunluğu 3 bin 678 metredir. Böyle baktığımız zaman bu Göksun’un çıkış tarafına bir tünel daha yapacağız o tünel hariç 2018 yılında 15 bin 950 metrelik bir tünel uzunluğuna ulaşacağız. Bu da bir güzergâhtan diğer bir yerleşim yerine kadar olan mesafede yapılan Türkiye’nin en uzun tüneli olacak. Biz burada herhangi bir şekilde laf değil, icraat üretiyoruz. Bizim laf üretme gibi bir durumumuz yok. AK Parti hayalleri gerçekleştiren bir partidir, biz hayal edeceğiz, bu milletimiz her şeyin en iyisine layıktır” dedi.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Bölge Haberleri
1 Kez Görüntülendi.
Büyükşehir’den Bir Çocuk Bin Hayal Projesi
Bölge Haberleri
79 Kez Görüntülendi.
KMBGC, Yönetim Kurulu Toplantısı Öncesi Bir Araya Geldi
Gündem
35 Kez Görüntülendi.
Kapatılan telefon hatlarında açma-kapama ücreti düzenlemesi
Ekonomi
34 Kez Görüntülendi.
'Emniyet kemeri susturucusu' reklamlarına ceza
Ekonomi
45 Kez Görüntülendi.
Seçime katılmak için istifa ettiler
Bölge Haberleri
126 Kez Görüntülendi.
Seçim takvimi açıklandı
Bölge Haberleri
820 Kez Görüntülendi.
Afşin Kaymakamı Budan Adaylık İçin İstifa Etti
Bölge Haberleri
26 Kez Görüntülendi.
Uluslararası İslam ve Model İnsan Sempozyumu
Gündem
423 Kez Görüntülendi.
Elektrik Kesintisi İptal Edildi!
Gündem
59 Kez Görüntülendi.
YSK seçim takvimine ilişkin çalışmayı tamamladı