Kategoriler

www.yesilafsin.com

Tekir ve Çağlayan Tüneli Ulaşıma Açıldı

Göksun-Kahramanmaraş arasındaki karayolunda Tekir ve Çağlayan tünelleri de ulaşıma açıldı.

Göksun-Kahramanmaraş arasındaki karayolunda Tekir ve Çağlayan tünelleri de ulaşıma açıldı.

Tekir tüneli uzunluğu bin 150 metre, Çağlayan tüneli uzunluğu 2 bin 500 metre olarak hizmete açıldı.

Daha önce trafiğe açılan Göksun-Kahramanmaraş arasındaki 3 tünelin toplam uzunluğu 4 bin 470 metreydi. Tekir ve Çağlayan tünellerinin açılmasıyla 5 olan tünelin toplam uzunluğu 8 bin 120 metre oldu.

2018’de bitirilmesi planlanan Menzelet Barajı Yol Ayrımı Gökçe Mağara- Fırnız Çayı arasındaki 5 tünelin toplam uzunlu ise 7 bin 840 metre olacak. Yapım çalışmaları devam eden bu tünellerde inşaat gerçekleşme oranı yüzde 75’e ulaştı. 2018 yılında tamamlanan tünellerle Göksun-Kahramanmaraş Karayolu arasında 10 tünel ulaşıma açılacak ve bu tünellerin toplam uzunluğu 15 bin 950 metre olacak.

Basın mensuplarıyla bir araya gelen AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Uğur Dilipak, “Söz verdiğimiz işleri birer ikişer hayata geçiriyoruz. Tekir ve Çağlayan tünellerimiz bugün itibarıyla Allah’ın izniyle ulaşıma açılıyor. Tekir tünelimiz bin 150 metre, Çağlayan tünelimiz de 2 bin 500 metredir. Daha önceki açılan tünellerimiz 4 bin 470 metre. Bizim 7 bin 840 metre devam eden tünellerimiz var. Burada da şuan da gerçekleşme oranı yüzde 80’ler civarında. Bu açılacak olan 6 tane tünelimize yani 7 bin 840 metrelik tünellerimiz içerisindeki en uzun tünel 3 bin 678 metre. Hani yıllarca Bolu Tüneli deriz ya, Bolu Tüneli’nin uzunluğu 3 bin 125 metredir. Bundan 600 metre daha uzun tünelimiz var. 2018 yılında bitecek olan Fırnız ile Gökçemağara arasındaki tünellerden bir tanesinin uzunluğu 3 bin 678 metredir. Böyle baktığımız zaman bu Göksun’un çıkış tarafına bir tünel daha yapacağız o tünel hariç 2018 yılında 15 bin 950 metrelik bir tünel uzunluğuna ulaşacağız. Bu da bir güzergâhtan diğer bir yerleşim yerine kadar olan mesafede yapılan Türkiye’nin en uzun tüneli olacak. Biz burada herhangi bir şekilde laf değil, icraat üretiyoruz. Bizim laf üretme gibi bir durumumuz yok. AK Parti hayalleri gerçekleştiren bir partidir, biz hayal edeceğiz, bu milletimiz her şeyin en iyisine layıktır” dedi.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Bölge Haberleri
172 Kez Görüntülendi.
Başkan Güven, Pazar Esnafını Ziyaret Etti
Gündem
64 Kez Görüntülendi.
Afşin'de Nöbetçi Eczane
Bölge Haberleri
255 Kez Görüntülendi.
Şehit özel harekatçı son yolculuğuna uğurlandı
Bölge Haberleri
261 Kez Görüntülendi.
Şehit Altun’un Naaşı Kahramanmaraş'a Getirildi
Bölge Haberleri
857 Kez Görüntülendi.
CHP'li Öztunç, TBMM'de, Özelleşen A Termik Santralini Sordu
Bölge Haberleri
554 Kez Görüntülendi.
Kale'deki Metruk Ev Yıkıldı
Bölge Haberleri
473 Kez Görüntülendi.
Kazada, Suriyeli Vatandaşın Ölümüne Neden Olan Araç Hatay'da Bulundu
Bölge Haberleri
1388 Kez Görüntülendi.
Silahların Sıkıldığı Düğünde Damat ve Babası Gözaltına Alındı
Bölge Haberleri
59 Kez Görüntülendi.
Büyükşehir’den Milli Takıma 5 Güreşçi
Ekonomi
77 Kez Görüntülendi.
Afşin Serbest Piyasa Altın ve Döviz Kuru