Kategoriler

www.yesilafsin.com

Vatandaşlara atık kül uyarısı

Afşin Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Fatih Aksu, kış mevsiminin başlamasıyla soba ve kalorifer küllerinin gelişi güzel dökülmemesi konusunda vatandaşları uyarıda bulundu.

Afşin Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Fatih Aksu, kış mevsiminin başlamasıyla soba ve kalorifer küllerinin gelişi güzel dökülmemesi konusunda vatandaşları uyarıda bulundu.

Kömür atıklarının hem insan sağlığını tehdit ettiğini, hem de şehrin görüntüsünü bozduğunu belirten Afşin Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Fatih Aksu, Zabıta Müdürlüğünce denetimlerin başlatıldığını söyledi.

Daha güzel ve yaşanabilir bir Afşin için kış mevsimi boyunca yapılması gerekenlerle ilgili açıklamada bulunan Aksu, şunları kaydetti:

" Bazı vatandaşlarımız konteynırlardaki evsel atıkların üzerine sıcak külleri dökerek konteynırlarda yangın çıkmasına ve böylece çevreye pis duman yayılarak hava kirliliğine sebebiyet vermektedir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Fatih Güven temiz ve yaşanılabilir bir Afşin oluşturmanın gayreti içinde olup, çevre kirliliğine büyük önem vermektedir. Belediye Başkanımızın talimatı ile ilçemizin her bölgesinde soba ve kalorifer küllerinin rastgele dökülmesinin önlemek için Belediyemiz Zabıta Müdürlüğünce denetimler başlamıştır.         Bu nedenle, vatandaşlarımızın soba ve kalorifer küllerini soğutularak boşaltılan kömür torbaların veya benzeri torbalara koyarak, konutunuza en yakın konteynırların yanına veya müsait bir alana düzenli bir şekilde bırakmaları gerekmektedir. Temizlik ekiplerimiz torbalanmış külleri düzenli olarak alacaklardır. Bu konuda kalorifer yakıcılarının ve vatandaşlarımızın duyarlı olmasını rica ederiz."

Aksi davranışta bulunan vatandaşlar hakkında 5326 Sayılı kabahatler Kanununa göre 154 TL ile 4.689 TL arası para cezası uygulanacağını hatırlatan Aksu, "Rastgele küldökenlerin görülmesi halinde ALO 153 ZABITA HATTI veya 5112136 numaralı telefonlar aranarak bilgi verilmesini rica ederiz" diye konuştu.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Bölge Haberleri
178 Kez Görüntülendi.
"Bedelli askerlere eğitimlerini Kahramanmaraş'ta verelim"
Eğitim
72 Kez Görüntülendi.
DGS 81 ilde yapıldı
Bölge Haberleri
81 Kez Görüntülendi.
Başkan Erkoç: “Sizlere Daha İyi Hizmet İçin Çalışıyoruz”
Bölge Haberleri
55 Kez Görüntülendi.
Mesleki Eğitime Destek Burs Protokolü İmzalandı
Vefatlar
523 Kez Görüntülendi.
Eşe Kırbıyık Vefat Etti
Vefatlar
309 Kez Görüntülendi.
Gülkız İlhan Vefat Etti
Bölge Haberleri
692 Kez Görüntülendi.
MHP'li Aycan'ın TBMM'deki İlk Sorusu "A Termik Santrali" Oldu
Bölge Haberleri
91 Kez Görüntülendi.
Başkan Erkoç: “Maraş Ulaşımda Da Örnek Olacak”
Eğitim
61 Kez Görüntülendi.
Başkan Mahçiçek KPSS Adaylarına Başarılar Diledi
Sağlık
20 Kez Görüntülendi.
Diyabet özellikle kadınlarda kanser riskini arttırabilir