Kategoriler

www.yesilafsin.com

Vatandaşlara atık kül uyarısı

Afşin Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Fatih Aksu, kış mevsiminin başlamasıyla soba ve kalorifer küllerinin gelişi güzel dökülmemesi konusunda vatandaşları uyarıda bulundu.

Afşin Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Fatih Aksu, kış mevsiminin başlamasıyla soba ve kalorifer küllerinin gelişi güzel dökülmemesi konusunda vatandaşları uyarıda bulundu.

Kömür atıklarının hem insan sağlığını tehdit ettiğini, hem de şehrin görüntüsünü bozduğunu belirten Afşin Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Fatih Aksu, Zabıta Müdürlüğünce denetimlerin başlatıldığını söyledi.

Daha güzel ve yaşanabilir bir Afşin için kış mevsimi boyunca yapılması gerekenlerle ilgili açıklamada bulunan Aksu, şunları kaydetti:

" Bazı vatandaşlarımız konteynırlardaki evsel atıkların üzerine sıcak külleri dökerek konteynırlarda yangın çıkmasına ve böylece çevreye pis duman yayılarak hava kirliliğine sebebiyet vermektedir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Fatih Güven temiz ve yaşanılabilir bir Afşin oluşturmanın gayreti içinde olup, çevre kirliliğine büyük önem vermektedir. Belediye Başkanımızın talimatı ile ilçemizin her bölgesinde soba ve kalorifer küllerinin rastgele dökülmesinin önlemek için Belediyemiz Zabıta Müdürlüğünce denetimler başlamıştır.         Bu nedenle, vatandaşlarımızın soba ve kalorifer küllerini soğutularak boşaltılan kömür torbaların veya benzeri torbalara koyarak, konutunuza en yakın konteynırların yanına veya müsait bir alana düzenli bir şekilde bırakmaları gerekmektedir. Temizlik ekiplerimiz torbalanmış külleri düzenli olarak alacaklardır. Bu konuda kalorifer yakıcılarının ve vatandaşlarımızın duyarlı olmasını rica ederiz."

Aksi davranışta bulunan vatandaşlar hakkında 5326 Sayılı kabahatler Kanununa göre 154 TL ile 4.689 TL arası para cezası uygulanacağını hatırlatan Aksu, "Rastgele küldökenlerin görülmesi halinde ALO 153 ZABITA HATTI veya 5112136 numaralı telefonlar aranarak bilgi verilmesini rica ederiz" diye konuştu.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Gündem
29 Kez Görüntülendi.
Afşin'de Nöbetçi Eczane
Gündem
9 Kez Görüntülendi.
Sağlık turizmi için Türkiye'ye gelenler hastaneleri doldurdu
Politika
11 Kez Görüntülendi.
Kılıçdaroğlu ile Karamollaoğlu görüştü
Sağlık
9 Kez Görüntülendi.
Türkiye'de 'mikroçip' ile 10 bin bebek doğdu
Gündem
11 Kez Görüntülendi.
Bakanlık mağaraları mercek altına aldı
Bölge Haberleri
47 Kez Görüntülendi.
"Maraş biberine" uluslararası standart
Bölge Haberleri
156 Kez Görüntülendi.
Özel Çocukların 23 Nisan Coşkusu
Gündem
310 Kez Görüntülendi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlandı
Gündem
107 Kez Görüntülendi.
Afşin Serbest Piyasa Altın ve Döviz Kuru
Bölge Haberleri
157 Kez Görüntülendi.
Eshab-ı Kehf'te hedef 1 milyon turist