Kategoriler

www.yesilafsin.com

FETÖ/PDY davaları

Kahramanmaraş'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlamasıyla tutuklanan Bayram K'nın yargılanmasına devam edildi.

Kahramanmaraş'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlamasıyla tutuklanan Bayram K'nın yargılanmasına devam edildi.

Kahramanmaraş 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Bayram K, bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

Duruşma dosyasına giren belgelerin okunmasının ardından mahkeme heyeti, örgütün muhasebeciliği yapan M.Ç'yi tanık olarak dinledi.

M.Ç, "Örgüt içerisinde il, ilçe ve bölge sorumlusu, himmet çeklerini kendi adına tahsil etmezlerdi. Herhangi bir sıkıntı olursa kendi adlarının burada geçmesini istemedikleri için öğrenci veya örgüt çalışanlarına himmet çekleri tahsil ettirirlerdi." ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti, Bayram K'nın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

FETÖ davasında karar

Kahramanmaraş'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlamasıyla yargılanan ve etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanan sanığa, 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildi.

Kahramanmaraş 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuksuz yargılanan ve meslekten ihraç edilen öğretmen S.E. ve avukatı katıldı.

Duruşma dosyasına giren belgelerin okunmasının ardından mahkeme heyeti, S.E'ye, adına kayıtlı "ByLock" hesabında HTS kayıtlarına göre 19 sayfa doküman ve IP kaydı bulunduğunu hatırlattı.

FETÖ/PDY örgütünün gizli haberleşme sistemi olan ByLock'u kullandığını kabul eden Sanık S.E. "Ben bu terör örgütü ile ilgili bildiğim her şeyi anlattım. Ailemin baskısıyla bu örgüte girdim. İlk fırsatta bu örgütten kurtuldum. Benim cep telefonuma ByLock programını ağabeyim ve yengem yüklemiştir." dedi.

Mahkeme heyeti sanık hakkında, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası kararlaştırdı.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Bölge Haberleri
495 Kez Görüntülendi.
Yeni İlçe Sağlık Müdürlüğü Hizmet Binasında Sona Yaklaşıldı
Bölge Haberleri
160 Kez Görüntülendi.
‘Bende Varım’ Tiyatro Oyunu Afşin’de Sergilendi
Bölge Haberleri
226 Kez Görüntülendi.
Avukat Bozkurt, TBB Delegesi Seçildi
Bölge Haberleri
52 Kez Görüntülendi.
Türk edebiyatının "Beyaz Kartal"ı şiirleriyle yaşayacak
Bölge Haberleri
28 Kez Görüntülendi.
Başkan Erkoç: “Muhtarlarımız Mesai Arkadaşlarımızdır”
Sağlık
16 Kez Görüntülendi.
Türk bilim insanının ödüllü projesi kanser tedavisinde umut oldu
Eğitim
26 Kez Görüntülendi.
MEB mesleki eğitim kurumlarında ahşap oyuncak üretimi başlatıyor
Bilim, Teknoloji
16 Kez Görüntülendi.
Google Android’de değişiklik yapacak
Vefatlar
261 Kez Görüntülendi.
Sultan Ceran Vefat Etti
Sağlık
14 Kez Görüntülendi.
'Gebeliğe hazırlık aşamasında sağlıklı beslenme önemli'