Kategoriler

www.yesilafsin.com

Okul Servis Şoförlerine Eğitim

Afşin’de okul taşımacılığı yapan servis şoförlerine eğitim verildi.

Afşin’de okul taşımacılığı yapan servis şoförlerine eğitim verildi.

Afşin İlçe Jandarma Trafik, Afşin İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Polisi ve Afşin İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri tarafından etkili iletişim başta olmak üzere öğrencilerin can güvenliği noktasında servis şoförlerine eğitim semineri düzenlendi.

Afşin Kaymakamlığı Konferans Salonunda düzenlenen eğitimde servis şoförlerinin riayet etmesi gereken kurallar, okul taşımacılığı yönetmeliği ve daha pek çok konuda bilgilendirmelerde bulunuldu.

Servis şoförleri karşılaştıkları sorunları ise dile getirerek gerekli düzenlemelerin yapılmasını istediler.

Taşımalı ilköğretim yönetmeliği, sürüş hazırlıkları, durma ve frenleme sistemi, kış şartlarında araç sürme, emniyet kemeri kullanımı, karayolları trafik kanunu ulaştırma bakanlığı okul servis yönetmeliği ve sürülerin servisteki davranışların öğrenci üzerindeki olumlu ve olumsuz etkileri paylaşıldı.

“Çocukları Vaktinde Derse Yetiştirip, Zamanında Evlerine Teslim Edin”

İlköğretim ve lise kapsamında öğrenci taşımacılığı yapan okul servis sürücüleri eğitiminde ilk olarak Afşin İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bilal Özden, servis şoförlerinden beklentilerini sıraladı. Taşımalı ilköğretim ev şehir içi okul taşımacılığında şoförlere seslenen Şube müdürü Özden “ sizlere en kıymetlilerimizi canlarımızı çocuklarımızı emanet ediyoruz. Sizlerden istediğimiz kurallara riayet etmeniz ve öğrencilere olumlu örnek olmanızdır. Geçen yıl servisler noktasında ilçe kaymakamlığımız ve ilçe milli eğitim müdürlüğü olarak servis saatleri ev öğrencilerin okullarına vaktinde yetişemediği konusunda şikâyet almıştık. Sizlerden istediğimiz öğrencileri vaktinde evlerinden alamınız ve ilk ders ziline 10 yada 15 dakika kala okul bahçesine bırakmanızdır” dedi.

Jandarma 7/24 Servisleri Denetleyecek

Özden servis şoförlerinin öğrencilerin okul saatleri konusunda “Öğrenciyi gün doğmadan alıp getirmeyin. Saatinde burada olsunlar istiyoruz. Öğrencileri sabah okul bahçesine bırakıp akşam evlerine bırakın. Öğrencilerle tartışmaya girmeyin. Gerekli konuyu bize iletin biz Milli Eğitim olarak gerekeni yaparız Araçlarda sigara içen yada alkollü şoförler karşılaşmak bile istemeyiz. Geçen yıl servislerimizin denetimini çok fazla yapamadık. Gönül ister ki daha fazla yapılım. Okul servis taşımacılığını Jandarma ve polisimizle birlikte yürütüyoruz. Jandarmamız 7/24 denetimlerini yapacak. ”dedi.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Bölge Haberleri
205 Kez Görüntülendi.
Aycan: "Seçimle alakalı yol haritamızı,  MYK toplantısında belirleyeceğiz"
Gündem
125 Kez Görüntülendi.
Afşin'de Hafta Sonu Nöbetçi Eczaneler
Bölge Haberleri
543 Kez Görüntülendi.
FETÖ davasında karar
Bölge Haberleri
1787 Kez Görüntülendi.
Afşin'e 20 MW'lık RES Yapılacak
Bölge Haberleri
143 Kez Görüntülendi.
Ahilik Haftası Pilavı Dağıtıldı
Sağlık
29 Kez Görüntülendi.
Alzaymır yakın dönem unutkanlıklarıyla başlar
Sağlık
60 Kez Görüntülendi.
Egzersiz felç şiddetini azaltıyor
Ekonomi
230 Kez Görüntülendi.
Yapılandırmada ilk taksit hatırlatması
Bölge Haberleri
222 Kez Görüntülendi.
20 bin kişiye aşure dağıtıldı
Sağlık
32 Kez Görüntülendi.
'Her 10 çocuktan 1'inde büyüme geriliği var'