Kategoriler

www.yesilafsin.com

Okul Servis Şoförlerine Eğitim

Afşin’de okul taşımacılığı yapan servis şoförlerine eğitim verildi.

Afşin’de okul taşımacılığı yapan servis şoförlerine eğitim verildi.

Afşin İlçe Jandarma Trafik, Afşin İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Polisi ve Afşin İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri tarafından etkili iletişim başta olmak üzere öğrencilerin can güvenliği noktasında servis şoförlerine eğitim semineri düzenlendi.

Afşin Kaymakamlığı Konferans Salonunda düzenlenen eğitimde servis şoförlerinin riayet etmesi gereken kurallar, okul taşımacılığı yönetmeliği ve daha pek çok konuda bilgilendirmelerde bulunuldu.

Servis şoförleri karşılaştıkları sorunları ise dile getirerek gerekli düzenlemelerin yapılmasını istediler.

Taşımalı ilköğretim yönetmeliği, sürüş hazırlıkları, durma ve frenleme sistemi, kış şartlarında araç sürme, emniyet kemeri kullanımı, karayolları trafik kanunu ulaştırma bakanlığı okul servis yönetmeliği ve sürülerin servisteki davranışların öğrenci üzerindeki olumlu ve olumsuz etkileri paylaşıldı.

“Çocukları Vaktinde Derse Yetiştirip, Zamanında Evlerine Teslim Edin”

İlköğretim ve lise kapsamında öğrenci taşımacılığı yapan okul servis sürücüleri eğitiminde ilk olarak Afşin İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bilal Özden, servis şoförlerinden beklentilerini sıraladı. Taşımalı ilköğretim ev şehir içi okul taşımacılığında şoförlere seslenen Şube müdürü Özden “ sizlere en kıymetlilerimizi canlarımızı çocuklarımızı emanet ediyoruz. Sizlerden istediğimiz kurallara riayet etmeniz ve öğrencilere olumlu örnek olmanızdır. Geçen yıl servisler noktasında ilçe kaymakamlığımız ve ilçe milli eğitim müdürlüğü olarak servis saatleri ev öğrencilerin okullarına vaktinde yetişemediği konusunda şikâyet almıştık. Sizlerden istediğimiz öğrencileri vaktinde evlerinden alamınız ve ilk ders ziline 10 yada 15 dakika kala okul bahçesine bırakmanızdır” dedi.

Jandarma 7/24 Servisleri Denetleyecek

Özden servis şoförlerinin öğrencilerin okul saatleri konusunda “Öğrenciyi gün doğmadan alıp getirmeyin. Saatinde burada olsunlar istiyoruz. Öğrencileri sabah okul bahçesine bırakıp akşam evlerine bırakın. Öğrencilerle tartışmaya girmeyin. Gerekli konuyu bize iletin biz Milli Eğitim olarak gerekeni yaparız Araçlarda sigara içen yada alkollü şoförler karşılaşmak bile istemeyiz. Geçen yıl servislerimizin denetimini çok fazla yapamadık. Gönül ister ki daha fazla yapılım. Okul servis taşımacılığını Jandarma ve polisimizle birlikte yürütüyoruz. Jandarmamız 7/24 denetimlerini yapacak. ”dedi.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Ekonomi
145 Kez Görüntülendi.
Afşin Serbest Piyasa Altın ve Döviz Kuru
Bölge Haberleri
168 Kez Görüntülendi.
Kahramanmaraş'a yeni stadyum yapılacak
Bölge Haberleri
163 Kez Görüntülendi.
Afşin’de 659 Öğrenci Yaz Spor Okuluna Kayıt Oldu
Bölge Haberleri
54 Kez Görüntülendi.
Başkan Erkoç’tan Miting Daveti
Gündem
107 Kez Görüntülendi.
Mahalle Muhtarlarına İmar Barışı Anlatıldı
Bölge Haberleri
112 Kez Görüntülendi.
Yaz Kuran Kursları İstişare Toplantısı Düzenlendi
Bölge Haberleri
75 Kez Görüntülendi.
Güvenç, "Esnafımız kararını vermiş ve 24 Haziran'ı bekliyor"
Bölge Haberleri
70 Kez Görüntülendi.
Özdemir, Esnaf Ziyaretlerinde Bulundu
Bölge Haberleri
71 Kez Görüntülendi.
AK Parti Milletvekili Karakoç'un seçim çalışmaları
Bölge Haberleri
23 Kez Görüntülendi.
Ünal, Kahramanmaraş'ta ziyaretlerde bulundu