Afşin’de Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü Düzenlendi

Afşin'de 'Sağlıklı Yaşam' Yürüyüşü Düzenlendi Afşin ilçesinde 'Sağlıklı Yaşam ve Obeziteyle Mücadele' yürüyüşü yapıldı.

Afşin'de 'Sağlıklı Yaşam' Yürüyüşü Düzenlendi Afşin ilçesinde 'Sağlıklı Yaşam ve Obeziteyle Mücadele' yürüyüşü yapıldı.

Afşin Toplum Sağlığı Merkezi tarafından organize edilen yürüyüş, İlçe Toplum Sağlığı Merkezi önünden başlayarak Afşin Rabia Parkı önünde son buldu.

Amaçlarının halka hareketli yaşamı benimsetmek olduğunu vurgulayan yetkililer, 3-4 Ekim'in Dünya Yürüyüş Günü ilan edildiğini belirterek, dünyanın her yerinde obezite ile mücadele ve sağlıklı yaşama dikkat çekmek için etkinlik yapıldığını söyledi.

İnsanların günlük en az 10 bin adım atması gerektiğini belirten yetkililer, "Bu yürüyüşteki en önemli temamız, tüm hemşehrilerimizden, tüm vatandaşlarımızdan 7'den 70'e diyerek herkesin günlük en az 10 bin adım atarak fiziksel aktivitenin ne kadar önemli olduğunu anlatmak istiyoruz. İstatistiklere baktığımız zaman gençlerimizde, çocuklarımızda hareketli hayatın çok düşük olduğunu görüyoruz. Bu bağlamda ben bütün ebeveynlerimizden çocuklarımız gençlerimizi spora yönlendirmelerini ve onları teşvik etmek amacıyla da kendilerinin fizikse aktivite sergilemelerini rica ediyoruz.

Afşin Toplum Sağlığı Merkezi (TSM) tarafından organize edilen etkinlik, öğrenciler, öğretmen ve sağlık personellerinin katılımıyla gerçekleşti.

Haberler