Kategoriler

www.yesilafsin.com

Kaymakam Budan, Doğalgaz çalışmalarını inceledi

Afşin Kaymakamı Ali Edip Budan, Afşin-­Elbistan ve Divriği Doğalgaz Boru Hattı Projesinde şehir merkezi güzergah açma ve çelik boru döşeme çalışmalarını yerinde inceledi.

Afşin Kaymakamı Ali Edip Budan, Afşin-­Elbistan ve Divriği Doğalgaz Boru Hattı Projesinde şehir merkezi güzergah açma ve çelik boru döşeme çalışmalarını yerinde inceledi.

Afşinbey Caddesinde devam eden şehir içi dağıtım şebekesi çalışmalarını inceleyen Kaymakam Budan, firma yetkilileriyle görüşerek, işçilere tatlı ikramında bulundu.

Şehir içi dağıtım şebekesi çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini belirten Budan, “Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. (BOTAŞ) tarafından 2015 yılında ihalesi yapılan, Afşin-­Elbistan ve Divriği Doğalgaz Boru Hattı Projesi kapsamında ilçemizde hat çalışmaları devam ediyor. Kahramanmaraş her ne kadar Akdeniz bölgesinde olsa da Afşin çetin kış şartlarının geçtiği İç Anadolu iklimin hüküm sürdüğü bir ilçemiz. Rakımımız yaklaşık 1250 seviyesinde olmasından dolayı kışları soğuk geçen bir iklime sahibiz. Aynı zamanda Türkiye’nin en büyük termik santralleri ilçemizde bulunuyor. Afşin’imiz temiz, ekonomik ve çevreye minimum zararı olan doğalgaza ulaşmanın mutluluğunu yaşayacak. Son 1 aydır şehir için güzergah açma çalışmaları devam ediyor. Bizde bu vesileyle Kahramanmaraş ilimizdeki ana dağıtıcı firmamızı ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldık. Altyapı çalışmalarında bulunan işçi arkadaşlarımıza tatlı ikramında bulunduk. Doğalgaz hattının ilçemize gelmesinde emeği bulunan herkese teşekkür ediyorum. Afşin’imizde ilk doğalgazı kullanmaya başladığımızda sevincini ve coşkusunu yaşacağız. Doğalgaza geçmemizle birlikte ilçemiz maruz kaldığımız hava kirliliğinden kurtulacak ve kış aylarında temiz havayı solumaya başlayacak.”açıklamasında bulundu.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Bölge Haberleri
220 Kez Görüntülendi.
5. Kattan Düşen Çocuk Hayatını Kaybetti
Genel
31 Kez Görüntülendi.
Afşin Serbest Piyasa Altın ve Döviz Kuru
Bölge Haberleri
148 Kez Görüntülendi.
KSÜ Rektörü Deveci Açığa Alındı
Bölge Haberleri
17 Kez Görüntülendi.
Büyükşehir’den Doğaya +1 Katkı
Bölge Haberleri
296 Kez Görüntülendi.
Afşin'de, Canlı Mühre İle Keklik Avına 11 bin 448 TL Cezası
Bölge Haberleri
37 Kez Görüntülendi.
Kaymakam Akkoyun Huzurevini Ziyaret Etti
Bölge Haberleri
455 Kez Görüntülendi.
EÜAŞ Genel Müdürü Şatıroğlu: "Afşin-Elbistan Bölgesi Türkiye'nin Enerji Üssüdür"
Gündem
51 Kez Görüntülendi.
Afrin'de 3 asker şehit oldu
Ekonomi
19 Kez Görüntülendi.
Bakan Tüfenkci: Vatandaşlarımızın dolandırılmasına engel olacağız
Ekonomi
26 Kez Görüntülendi.
Türkiye ihracatının en değerli ürünü 'mücevher'