1/1000‘lik İmar Planı Askıya Çıkıyor

Afşin Belediyesi tarafından yapılan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı askıya çıkıyor.

Afşin Belediyesi tarafından yapılan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı askıya çıkıyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Meclisinden geçen Afşin’in 1/1000'lik Uygulama İmar Planı, Afşin Belediyesince, yarın askıya çıkarılacak.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül Ayı olağan Meclis Toplantısında, ‘Afşin’in 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı’nı oy birliği ile kabul edildi.  Afşin’in 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı 1 ay boyunca Afşin Belediyesinde askıya çıkacak.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven uygulama imar planının askıya çıkmasıyla ilgili şunları söyledi;  İlçemizin 1/5000 ölçekli nazım imar planları Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemiz tarafından 2016 yılı sonunda yapılarak onaylanmıştı. Şimdi ise 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarının yapımı tamamlanarak Eylül ayı Kahramanmaraş Büyükşehir Meclisi’nde karara bağlandı. Vatandaşlarımız 6 Ekim 2017 Cuma gününden itibaren 1 ay süre ile Afşin Belediyemiz İmar ve Şehircilik Müdürlüğümüzde uygulama imar planlarına bakarak plana ilişkin görüş, öneri ve itirazda bulunabilecekler. Planlar aynı zamanda belediyemiz resmi web sayfasından (www.afsin.bel.tr) İmar Plan ve Uygulamaları kısmında görebileceklerdir.  İlçemize, Kahramanmaraş’ımıza uygulama imar çalışmalarımız hayırlı olsun”

1/1000 ölçekli imar planı nedir?

1/1000 ölçekli uygulama imar planı onaylı hâlihazır haritalar üzerinde varsa kadastro durumu işlenmiş olan ve nazım imar planına uygun olarak hazırlanan ve çeşitli bölgelerin yapı adalarını, düzenini, yoğunluğunu ve uygulama etaplarını, esaslarını ve diğer tüm bilgileri detayları ile gösteren plana denir.

Haberler