Kategoriler

www.yesilafsin.com

Afşin TSO’dan 600 Öğrenciye Giyim Yardımı

Afşin Ticaret ve Sanayi Odası, eğitim öğretim yılı başlamasıyla birlikte 600 ihtiyaç sahibi öğrenciye konfeksiyon yardımı yaptı.

Afşin Ticaret ve Sanayi Odası, eğitim öğretim yılı başlamasıyla birlikte 600 ihtiyaç sahibi öğrenciye konfeksiyon yardımı yaptı.

ATSO Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen programda konuşan Afşin TSO Başkanı Bekir Sıtkı Can, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) desteği ile her yıl ihtiyaç sahibi öğrencilere yapılan yardımın, bu yıl da 600 öğrenciye verilmek üzere okul müdürlerine teslim edildiğini belirtti.

İhtiyaç sahibi öğrencileri azda olsa sevindirmek için imkanları ölçüsünde çalışmalar yaptıklarını belirten Afşin TSO Başkanı Bekir Sıtkı Can, “Biz bu yardımları herhangi bir amaçtan dolayı yapmıyoruz, sadece ve sadece Allah rızası için yapıyoruz. Her yıl geleneksel olarak yapmış olduğumuz yardımı bu sene de devam ettirdik. Yaklaşık 18 yıldan bu yana sürdürdüğümüz bir gelenek bu. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği denetimi kapsamında 600 öğrencimize giyim yardımı yapıyoruz. İlçe merkezimizde bulunan 10 okul bulunmakta. Bizler bir toplantı düzenleyerek okul müdürlerimizle istişarede bulunuyoruz. Okul müdürlerimiz ihtiyaç sahibi öğrencilerimizi belirliyorlar. Bizlerde bu öğrencilerimize yine okul müdürlerimiz aracılığıyla alış veriş fişlerini veriyoruz. Okul müdürlerimizde yardıma muhtaç olan öğrencilerimize yetiştirecekler.” açıklamasında bulundu.

İhtiyaç sahibi öğrencilerin yüzde 95’inin Afşin’in kırsal mahallelerinden gelip ilçe merkezine yerleşen öğrenciler olduğunu söyleyen Başkan Can, “Okul müdürlerimizin göstermiş oldukları gayret takdir edilecek durumda. Tabi biz okulların durumuna göre, fiziki şartlarına göre okullarımızdaki öğrencilerin durumuna göre okul müdürlerimizden aldığımız bilgiler doğrultusunda bir çizelge çıkardık. Sizlerin öğrencilere hakkaniyet yönünden ulaştıracağınızdan bizlerin en ufak şüphesi dahi yok. Yalnız bir analiz yaptırdım Afşin’deki 600 aileye veya 600 öğrenciye yaptığımız yardımın yüzde 95’i kırsal mahallelerden gelen ve Afşin’e yerleşen ailelere gitmiş. Bu durum doğrultusunda gerçekten işimizi yerinde ve doğru bir şekilde yaptığımızdan eminim. Okul müdürlerimize de duyarlı davranıp bu toplantıya katıldıkları için teşekkür ederim.”açıklamasında bulundu.

Can, açıklamasının ardından yardım çeklerini, ilçedeki okul müdürüne teslim etti.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Bölge Haberleri
214 Kez Görüntülendi.
5. Kattan Düşen Çocuk Hayatını Kaybetti
Genel
30 Kez Görüntülendi.
Afşin Serbest Piyasa Altın ve Döviz Kuru
Bölge Haberleri
145 Kez Görüntülendi.
KSÜ Rektörü Deveci Açığa Alındı
Bölge Haberleri
17 Kez Görüntülendi.
Büyükşehir’den Doğaya +1 Katkı
Bölge Haberleri
292 Kez Görüntülendi.
Afşin'de, Canlı Mühre İle Keklik Avına 11 bin 448 TL Cezası
Bölge Haberleri
36 Kez Görüntülendi.
Kaymakam Akkoyun Huzurevini Ziyaret Etti
Bölge Haberleri
454 Kez Görüntülendi.
EÜAŞ Genel Müdürü Şatıroğlu: "Afşin-Elbistan Bölgesi Türkiye'nin Enerji Üssüdür"
Gündem
51 Kez Görüntülendi.
Afrin'de 3 asker şehit oldu
Ekonomi
19 Kez Görüntülendi.
Bakan Tüfenkci: Vatandaşlarımızın dolandırılmasına engel olacağız
Ekonomi
26 Kez Görüntülendi.
Türkiye ihracatının en değerli ürünü 'mücevher'